Noc Naukowców – Jedyna Taka Noc w EuropieW piątek 27 września uczniowie w ramach koła przyrodniczego uczestniczyli w poznańskiej Nocy Naukowców 2019. Odwiedzających wydziały biologii, matematyki, informatyki i chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza czekało mnóstwo atrakcji, m.in. pokazy, eksperymenty, wykłady, laboratoria, warsztaty i konkursy naukowe z nagrodami. Wszyscy na własne oczy mogli przekonać się, jak fascynujący jest świat fizyki, chemii czy biologii. Nasi uczniowie uczestniczyli w zajęciach z „Chemii rakietowej”, gdzie wszystkie poruszane zagadnienia zostały zilustrowane efektownymi eksperymentami. Następnie stworzyli swojego najpiękniejszego motyla, używając różnych technik plastycznych. Na zakończenie naszej naukowej przygody udaliśmy się w podróż balonem stratosferycznym w kosmos na wydziale matematyki i informatyki.
Noc Naukowców to europejska impreza odbywająca się tego samego dnia w całej Europie. Tej nocy naukowcy odchodzą od swoich poważnych projektów, aby bawić się z publicznością i stworzyć obraz naukowców nowej ery. Celem Nocy Naukowców jest popularyzowanie zawodu naukowca wśród dzieci i młodzieży.