Archiwum 2012/2013
Archiwum wydarzeń opisanych na stronie w roku szkolnym 2012/2013.
Zakończenie roku szkolnego 2012/2013
Spotkanie w Urzędzie Miasta
Życie sportowe w Szkole Podstawowej nr 77 (II semestr 2012/2013)
W drugim półroczu uczniowie naszej szkoły także uczestniczyli w pozalekcyjnych zajęciach sportowych. Dzieci z klas 1-3 kontynuowały zajęcia z mini piłki ręcznej w ramach projektu: „Na Grunwaldzie małe Szkraby grają w rękę dla zabawy”, a chłopcy z klas 3 i 2 systematycznie brali udział w rozgrywkach MKS Handball Ligi „Szkrabów”. We wtorek 18 czerwca w Szkole Podstawowej nr 7 odbył się finałowy turniej. Wzięło w nim udział osiem zespołów. Młodzi adepci piłki ręcznej z SP 77 zajęli IV miejsce.
Podobnie uczniowie klas 4 i 5 kontynuowali zajęcia z piłki ręcznej w ramach programu Trener Osiedlowy i podobnie jak młodsi koledzy brali udział w rozgrywkach MKS Handball Ligi Chłopców klas 4 i 5. W czwartek 20 czerwca w Szkole Podstawowej nr 7 odbył się finałowy turniej ligi uczniów klas czwartych. W rozgrywanej w upale imprezie wzięło udział osiem zespołów. Nasz zespół zajął IV miejsce. Swój finałowy turniej chłopcy z klas piątych rozegrali w sobotę 22 czerwca na obiektach sportowych Gimnazjum nr 54. Drużyna chłopców klas piątych naszej szkoły zajęła ostatecznie V miejsce. Sam turniej był swoistym świętem młodzieżowego szczypiorniaka. Rozgrywane jednocześnie na dwóch boiskach mecze dostarczyły wielu wrażeń. Nie brakowało emocji sportowych, był poczęstunek grillowy, konkurs „Rzutu Siódmiaka” oraz nagrody zespołowe i indywidualne. Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z tych imprez.
Rajd rowerowy do Strzeszynka
Podobnie jak ubiegłych latach, pod koniec roku szkolnego organizujemy w naszej szkole rajd rowerowy do Strzeszynka. W poniedziałek 24 czerwca po sprawdzeniu stanu technicznego rowerów wyruszyliśmy na wycieczkę rowerową nad jezioro Strzeszyńskie. Celem wyprawy było poznanie malowniczych okolic miasta Poznania, doskonalenie jazdy rowerem (dla uczniów klas czwartych był to pierwszy poważny sprawdzian praktyczny po otrzymaniu karty rowerowej) oraz wykorzystanie nowopowstałych ścieżek rowerowych w mieście. Po dotarciu do plaży nad jeziorem Strzeszyńskim zrobiliśmy sobie prawie dwugodzinny postój. Był czas na piłkę siatkową plażową, zabawy w piasku, spacery brzegiem jeziora oraz degustację gofrów i lodów.
Potem przejechaliśmy jezioro Strzeszyńskie dookoła a następnym przystankiem był punkt gastronomiczny nad Rusałką. Trochę zmęczeni, ale szczęśliwi wszyscy uczestnicy rajdu wrócili do szkoły. Na drugi dzień w całej szkole dało się słyszeć: „mieliście naprawdę szczęście, bo dzisiaj leje jak z cebra”. Poniżej kilka zdjęć z rajdu.
Dzień Matki i Ojca w Zerówce
13 czerwca w Zerówce odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki i Ojca. W tym dniu rodzice przybyli do naszej szkoły wraz z dziećmi. Dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny następnie odbył się poczęstunek który zorganizowali wszyscy rodzice. Na spotkaniu nie zabrakło też wspólnych zabaw w których brali udział rodzice wraz ze swymi pociechami. Dziękujemy wszystkim za miłą zabawę!
Wyspa Piratów
„Zerówkowicze” wybrali się na wycieczkę na Wyspę Piratów „ Nenufar Club” do Kościana. Czekało tam na nas wiele ciekawych atrakcji. Celem było znalezienie razem z Piratami i Indianami skarbu, który był solidnie schowany. Dzieci dzielnie pokonały trudności podczas ciężkiej wyprawy. Na koniec czekały na nas wszystkich niespodzianka, kiełbaski przy ognisku, lody i to co dzieci lubią najbardziej – plac zabaw. Zapraszamy do galerii.
Wakacje w SP77
Zapraszamy do wzięcia udziału w zajęciach organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 77 podczas wakacji:
- “Gospel” – warsztaty w formie półkolonii – termin: 15.07 – 19.07.2013 r. (zobacz szczegółowe informacje>>),
- Szkółka Piłkarska KADET – sportowe półkolonie – termin: 19.08 – 23.08.2013 r. (zobacz szczegółowe informacje>>),
- zajęcia sportowe w ramach projektu „Trener osiedlowy” – codziennie w godzinach 15:30 – 17:30,
- kolonie w Mikoszewie „Wyprawa po kamień filozoficzny” – organizator p. pedagog Marta Pudys – termin: 29.07 – 8.08.2013 r. (zobacz szczegółowe informacje>>)
Zakończenie roku szkolnego
Harmonogram zakończenia roku szkolnego
|
godz. 8.00 – klasy OP.1, OP.2, 1a, 1b, 1c |
godz. 9.00 – klasy 2a, 2b, 2c, 3a, 3b, 3c |
godz. 10.00 – klasy 4a, 4b, 5a, 5b, |
godz. 11.30 – klasy 6a, 6b |
Przekazanie proporca odbędzie się na zakończeniu roku o godz. 10:00.
Mam Kota na punkcie mleka
Od Grosika do Złotówki
Od grudnia klasy drugie uczestniczyły w projekcie „Od grosika do złotówki”.
Nauczyliśmy się wiele przydatnych w życiu rzeczy. Dużo pracowaliśmy i bawiliśmy się. Nasz przyjaciel Grosik wprowadzał nas w tajemnice finansów, oszczędzania i ekologii J
Grosikowych śladów w naszej szkole systematycznie przybywa. Od września pojawią się nowe. A teraz wyruszamy na grosikowe wakacje zbudowaną przez nas rakietą. Nie wierzycie?
To obejrzyjcie zdjęcia. W grosikowej galerii – klasa II a.
Wycieczka do „Chaty u Kowola” w Kluczewie 🙂
14 czerwca 2013 roku
Ulubionym miejscem na wycieczki, do którego często wracamy jest gospodarstwo agroturystyczne „Chata u Kowola”, które prowadzi wujek Krzyś. Można tam dowiedzieć się jak żyli kiedyś ludzie na wsi, jakie mieli zajęcia i jak tworzyli piękne rękodzieła. Dzieciaki uwielbiają bliskie spotkania ze zwierzakami. Odważni mogą nawet wydoić krowę.
Przejażdżka bryczką zaprzężoną w koniki polskie, igraszki na placu zabaw i siłowni, pieczenie kiełbasek przy ognisku i degustacja świeżego ciasta to kolejne atrakcje.
Oczywiście można zakupić pamiątki – ręcznie wykonane z włóczki i drewna. I oczywiście złote podkowy na szczęście wykonane przez kowola – wujka Krzysia.
Na zdjęciach klasy II a i II b.
Informacje dotyczące podręczników i kiermaszu
Wykaz obowiązujących podręczników w SP77 w Poznaniu w roku szkolnym 2013/2014 pobierz>>
Informacje dotyczące kiermaszu podręczników pobierz>>
Wycieczka do Berlina
Z wizytą w Ambulatoryjnym Oddziale Zabiegowym
Oddział Przedszkolny 2 skorzystał z zaproszenia mamy jednej z uczennic OP2 i odwiedził Ambulatoryjny Oddział Zabiegowy na ul. Kasprzaka. Dzieci zapoznały się z panującymi zasadami przed i w trakcie przeprowadzania zabiegów. Każdy mógł być pacjentem i lekarzem posługując się profesjonalnym sprzętem medycznym. Po wycieczce dzieci wspólnie stwierdziły, że nie boją się już wizyt lekarskich.
Bardzo dziękujemy pani Ani B.
Napisano o nas
Portal łazarz.pl zamieścił artykuł o tym, jak uczniowie naszej szkoły uczyli się śpiewać gospel.
Gospel w szkole
Konkurs “Z kwiatami za pan brat”
- klasy 1-3 uczennice kl. 3c: Martyna Duda, Wiktoria Jędrzejczak, Aleksandra Redelbach;
- klasy 4-6 uczennice kl. 4a: Matylda Paszkiewicz, Anna Szymkowiak i Lena Woźniak.
Miło nam donieść, że nasze drużyny zajęły premiowane nagrodami rzeczowymi miejsca
- klasy 1-3: trzecie miejsce,
- kasy 4-6: drugie miejsce.
Ponadto w klasyfikacji generalnej nasza szkoła zajęła 2 miejsce. Gratulujemy uczestnikom konkursu.
Wycieczka do Krzesin
Dnia 29.05.2013r. klasa II b była na wycieczce w 31 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach. Naszym przewodnikiem po jednostce była pani sierżant Margarita. Dowiedzieliśmy się od niej wielu interesujących na temat pracy w jednostce. Obejrzeliśmy budynki i poznaliśmy sprzęt Wojskowej Straży Pożarnej. Wyposażenie całej jednostki należy do najnowocześniejszych w całej Europie. Była też krótka lekcja historii. Oglądaliśmy i podziwialiśmy stare samoloty. Tutaj mogliśmy robić zdjęcia. Ten najmniejszy to replika samolotu z czasów I Wojny Światowej. Dzisiaj “gra w filmach” np.”Wojna warszawska”.
Jednak największe wrażenie zrobiły na nas samoloty f16. Dowiedzieliśmy się, że 07.09.2013r. będą w jednostce tzw. “Drzwi otwarte”. Każdy może wjechać i zwiedzić jednostkę. Zapraszamy!
Prawdziwie „łazarska” szkoła
Jak co roku nasza szkoła aktywnie i nie bez sukcesów uczestniczyła w kolejnych, 24 już Dniach Dzielnicy Święty Łazarz. Zaczęliśmy z wielką pompą, wędrując z pomponami, sztandarami i śpiewem podczas wielkiej ulicznej Parady Łazarskiej. Potem wcale nie było gorzej: w konkursie gwary poznańskiej nasze ejbry (Dudlik Weronika, Paluszyńska Magdalena, Wojsznisz Piotr) zajęły pierwsze miejsce, a w omnibusie łazarskim trzecie (Haczyk Marta, Mocek Maria, Paszkiewicz Matylda), czwarte i szóste. Nasza szkoła mocno stawia na wiedzę, doświadczenie i umiejętności, również, a może przede wszystkim, te sportowe. W biegach łazarskich łącznie wystartowało kilkadziesiąt przedstawicieli naszej szkolnej eki i mamy, czym się pochwalić. Na dystansie 800 m pierwsze miejsce zdobył Mateusz Piecha. W biegu na 400 m nasze szczuny: Oskar Drywa i Wongrowski Jan zajęli odpowiednio pierwsze i trzecie miejsce, a w głównym biegu „Serce Matki” na 5km najszybciej, wśród kobiet, pobiegła szkolna pani pedagog Marta Pudys.
I chociaż sukcesy bardzo cieszą, to przede wszystkim liczyła się dla nas dobra zabawa! I tak dobrze się bawiliśmy, że za rok znów spotkamy się na 25, jubileuszowych, dniach Łazarza.
Obszerna relacja z 24 Dni Łazarza, wraz z fotoreportażem na stronach: www.klubkrag.pl i www.lazarz.pl
Eka – róg, banda
Szczun – chłopak
Rajd
4 czerwca uczniowie, nauczyciele i rodzice ruszyli na V już Szkolny Rajd Pieszy, tym razem pod hasłem “Z ułanami na urodziny”. Było to miłe podsumowanie jubileuszu naszej szkoły.
Mimo wcześniejszych obaw pogoda (prawie 🙂 ) dopisała i wszyscy w świetnych humorach stawili się na mecie, gdzie czekał już ciepły poczęstunek.
Wiele radości sprawili dzieciom goście specjalni – niepodziewanie na metę zawitali ułani na koniach i oprócz pogadanki o wyposażeniu ułana dali popis najazdu z szablą i z lancą.
Na zakończenie wszyscy wspólnie zaśpiewali nowy hymn szkoły i żurawiejkę.
Zebrania informacyjne dla rodziców dzieci rozpoczynających naukę w naszej szkole
Z przyjemnością chcemy zaprosić Państwa na zebranie informacyjne związane z rozpoczęciem nauki przez Państwa dzieci w naszej szkole.
Zebranie odbędzie się w poniedziałek 10 czerwca w stołówce szkolnej:
- o godzinie 17:00 dla rodziców dzieci przyjętych do oddziałów przedszkolnych;
- o godzinie 18:00 dla rodziców dzieci przyjętych do klas pierwszych.
Podczas spotkania przedstawimy Państwu przyszłe Panie wychowawczynie, zapoznamy z harmonogramem pracy naszej szkoły i podamy najważniejsze informacje.
Po każdym z zebrań zapraszamy Państwa na kiermasz podręczników, który zorganizowaliśmy dla Państwa wygody. Będzie można nabyć podręczniki po preferencyjnych cenach.
Cena pakietu podręczników do oddziału przedszkolnego wynosi około 120 złotych.
Cena pakietu podręczników do klasy pierwszej wynosi około 290 złotych.
Zapraszamy!
Wyniki sprawdzianu w szkole podstawowej dla klas szóstych
Otrzymaliśmy wyniki sprawdzianu uczniów kończących klasę szóstą
w roku szkolnym 2012/2013.
Oto wyniki uczniów naszej szkoły.
Max pkt |
Szkoła Podstawowa |
województwo wielkopolskie |
miasto |
Polska |
|
Czytanie |
10 |
8,36 |
7,13 |
7,75 |
7,30 |
Pisanie |
10 |
7,31 |
5,98 |
6,41 |
6,34 |
Rozumowanie |
8 |
5,00 |
4,08 |
4,51 |
4,16 |
Korzystanie z informacji |
4 |
2,94 |
2,40 |
2,73 |
2,48 |
Wykorzystywanie wiedzy w praktyce |
8 |
5,44 |
3,79 |
4,34 |
3,75 |
za cały arkusz |
40 |
29,06 |
23,37 |
25,76 |
24,03 |
Wszyscy jesteśmy dumni z wyników uzyskanych przez naszych szóstoklasistów i pewni, że są dobrze przygotowani do podjęcia nauki w gimnazjum.
Uczniom klas szóstych gratulujemy wspaniałych wyników.
Apel 3.06.2013
3 czerwca na apelu roboczym pani dyrektor poinformowała uczniów o wynikach egzaminu klas VI:
Z radością i dumą informujemy, że szkoła nasza osiągnęła najlepszy wynik spośród szkół publicznych miasta Poznania i jest to 29,06 punktów (średnia krajowa 24,03, średnia miasta 25,76).
Serdecznie gratulujemy klasom szóstym tak znakomitego wyniku!
Wręczone zostały również nagrody i wyróżnienia za udział w konkursach.
Wyróżnienia za udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR otrzymali:
- Ludwik Szermer (6a)
- Lena Woźniak (4a)
- Anna Szymkowiak (4a)
- Wiktor Wojtkowiak (2c)
W konkursie fotograficznym “Spacerem po Łazarzu” natomiast:
- I miejsce zajęła Zofia Dura (4b)
- II miejsce – Zofia Waliszewska (5b)
- III miejsce – Franciszek Pawłowski (4b)
Wycieczka klasy III b i III c
27 maja klasy IIIb i IIIc uczestniczyły w całodniowej wycieczce. Jej początek miał miejsce
w Rakoniewicach, w Wielkopolskim Muzeum Pożarnictwa, gdzie uczniowie mieli możliwość zobaczyć około 4 tysięcy eksponatów dokumentujących historię oraz tradycje straży na terenie Wielkopolski. Kolejnym punktem wycieczki był Wolsztyn. Na początku dzieci były świadkami przyjazdu pociągu prowadzonego przez parowóz, a następnie obejrzały warsztaty, maszyny i urządzenia oraz inne obiekty zaplecza technicznego służące utrzymaniu i naprawie parowozów. Uczniowie mieli także możliwość wejść do odnowionego wagonu i jednego z parowozów. Ostatnią atrakcją tego dnia było zwiedzanie Galerii Ptaków Przemęckiego Parku Krajobrazowego w Górsku. Uczniowie obejrzeli około 300 ptaków wykonanych przez rzeźbiarza samouka- Mariana Murka. Na zakończenie wycieczki dzieci wyruszyły na przejażdżkę wozami cygańskimi i upiekły kiełbaski w ognisku. Zmęczone, ale pełne wrażeń wróciły do Poznania.
Omnibus Łazarski
Siedemnaście trzyosobowych zespołów z łazarskich szkół podstawowych i gimnazjalnych wzięło udział w “Łazarskim Omnibusie”, który odbywa się już od 15 lat. Uczestnicy turnieju musieli m.in. przygotować reklamę Łazarza oraz wykonać pocztówkę na jubileuszowe 25. Dni Łazarza.
Wyniki “Łazarskiego Omnibusa 2013”:
Szkoły podstawowe:
1. 26A – 94,0 pkt.
2. 69A – 83,5 pkt.
3. 77C – 81,5 pkt. Maria Mocek, Matylda Paszkiewicz, Marta Haczyk
4. 77B – 80,0 pkt. Alicja Wojnowska, Dominika Józefowicz
5. 26C – 79 pkt.
6. 77A – 77,5 pkt. Antosia Pogorzelczyk, Małgosia Styczyńska, Celina Szymanowska
7. 9C – 74,5 pkt.
8. 26B -69,5 pkt.
9. 69B – 66,0 pkt.
10. 9B – 60,0 pkt.
11. 69B – 50,0 pkt.
Gimnazja:
1. 51A – 101 pkt.
2. 51B – 90,5 pkt.
3. 53C – 86,0 pkt.
4. 53B – 83,5 pkt.
5. 53A – 64,5 pkt.
6. 51C – 62,0 pkt.
GRATULUJEMY!!!
Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii>> oraz informacji na stronie: http://www.lazarz.pl/?id=2&nr=
Warsztaty Rowerem Po Drzewach
Przez cały tydzień od 20 do 24 maja klasa 5b, kółko plastyczne, klasy 2a i 2c oraz oddział przedszkolny 1 brały udział w warsztatach muzyczno-plastyczno-
Dzień Kolorów
21 maja odbył się Dzień Kolorów dla klas IV-VI zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Zabawa polegała na tym, aby każda klasa ubrała się na wylosowany kolor. Pojawiły się takie kolory jak: żółty, różowy, zielony, czerwony, pomarańczowy i niebieski. Uczniowie, którzy się przebrali otrzymali punkty dodatnie. W szkole było wesoło i bardzo kolorowo 🙂
Zapraszamy do obejrzenia galerii.
Międzyszkolny Konkurs Poezji Emilii Waśniowskiej
Lekcja w Ogrodzie Botanicznym
15 maja Oddziały Przedszkolne wybrały się na lekcję przyrody w Ogrodzie Botanicznym. Panie przewodniczki zapoznały dzieci z mieszkańcami ogrodu, a także pokazały ciekawe drzewa i rośliny.
Ewangelia św. Mateusza nie jest mi obca – konkurs
15 maja odbył się Międzyszkolny Konkurs Biblijny, w którym wzięło udział 5 poznańskich szkół: SP 9, SP26, SP62, SP77 oraz SP90, ogólnie 22 uczestników.
Pierwsze miejsce zajęła uczennica z SP 9 Milena Nowicka, drugie miejsce zdobył Baltazar Pawłowski z SP62, trzecie miejsce Anna Przybylska z SP9.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!
Konkurs Piosenki Obcojęzycznej
15 maja już po raz trzeci odbył się w naszej szkole Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. W konkursie zaprezentowane zostały piosenki w języku angielskim i hiszpańskim. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce: Vanessa Kuboń (kl. Va)
II miejsce: Dagna Olejnik (kl. IVa), Gabrysia Gregorczyk (kl. IVa), Matylda Paszkiewicz (kl. IVa)
III miejsce: Katarzyna Wojewoda (kl. Va)
Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie! 🙂
Joanna Kruszczyńska i Helena Gołuńska
Przedstawienie “Dwa Koziołki”
13 maja klasy I-III miały okazję obejrzeć przedstawienie “Dwa koziołki” według legendy T.Kraszewskiego wykonane przez aktorów Teatru Lalek “Dudula”.
Trzecia edycja międzyszkolnego konkursu dla klas III
„Poznajemy na wesoło kraje Unii Europejskiej”
8 maja 2013 r. w naszej szkole odbył się międzyszkolny konkurs dla klas trzecich pt.: „Poznajemy na wesoło kraje Unii Europejskiej”. W tym roku konkurs został objęty honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w Poznaniu. Konkurs zorganizowała p. Monika Tomowiak-Stańczak z pomocą p. Heleny Gołuńskiej oraz p. Katarzyny Mielnik. W konkursie wzięło udział siedem poznańskich szkół: Szkoła Podstawowa Da Vinci, Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa nr 9, Szkoła Podstawowa nr 21, Szkoła Podstawowa nr 26, Szkoła Podstawowa nr 80 oraz Szkoła Podstawowa nr 77.
Dzieci miały możliwość sprawdzenia swoich umiejętności i wiedzy na temat pięciu krajów europejskich: Bułgarii, Szkocji, Słowacji, Węgier oraz Portugalii. Ich zadaniem było między innymi: rozpoznanie utworów, postaci, świąt oraz zabytków, dopasowanie miast do odpowiedniego państwa, ustalenie sąsiadów poszczególnych państw korzystając z map. Uczniowie mieli również za zadanie rozpoznać potrawę z danego kraju na podstawie obrazków i składników. Dzieci poradziły sobie z zadaniami i bardzo dobrze się bawiły. Oto wyniki konkursu:
I miejsce Szkoła Podstawowa Da Vinci (23 pkt)
II miejsce Szkoła Podstawowa nr 77 (21 pkt) – po dogrywce
III miejsce Szkoła Podstawowa nr 80 (21 pkt) – po dogrywce
IV miejsce Szkoła Podstawowa nr 6 (18 pkt)
V miejsce Szkoła Podstawowa nr 9 (17 pkt)
VI miejsce Szkoła Podstawowa nr 21 (16 pkt)
VII miejsce Szkoła Podstawowa nr 26 (9 pkt)
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie! 🙂
Mamy szkolną gazetkę!
Ukazał się pierwszy numer miesięcznika “Pod Lupą” pod redakcją Zofii Makoweńskiej, Klary Steike, Weroniki Dudlik i Zofii Waliszewskiej z klasy 5 b.
W pilotażowym numerze znaleźć można wywiad z nauczycielem, zdjęcia przyrodnicze, przepisy, krzyżówki i kącik humoru, kącik mody oraz recenzje książek.
Kolegium redakcyjne w ciekawy sposób przedstawia się również bliżej czytelnikowi.
Z gazetką można się zapoznać w czytelni biblioteki szkolnej, do czego serdecznie zachęcamy.
Konkurs przyrodniczo-matematyczny
Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły zostali laureatami
Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczo-Matematycznego dla klas V szkół podstawowych:
“Przyroda wokół nas”.
Piotr Wojsznis 5 b zajął I miejsce, a Mikołaj Czajkowski 5 a- III miejsce.
Serdecznie gratulujemy!
Łazarska Mądrala
26 kwietnia drużyna w składzie: Patryk Jankowski (III c), Igor Pluciński (III c), Maciej Kaczmarek (III a) i Wanda Berkowska (III b), brała udział w zmaganiach podczas konkursu Łazarska Mądrala i wywalczyła (przegrywając jednym punktem) II miejsce. Uczniowie rozwiązywali zagadki, zadania matematyczne, łamigłówki i rebusy ortograficzne. Drużyna wykazała się dużą wiedzą, szybkością i spostrzegawczością. Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie!
III c i lekcja biblioteczna
24 kwietnia uczniowie klasy III c brali udział w lekcji bibliotecznej, dotyczącej tematu koni. Podczas zajęć powtórzyli budowę konia, jego wygląd, zwyczaje i upodobania. Brali również udział w zabawie ruchowej i wykonali pracę plastyczną- portret konia.
III c i jej nietypowi goście
W ostatnich dniach, w ramach zajęć dotyczących hodowli i opieki zwierząt domowych odwiedzili nas w szkole nietypowi „uczniowie”. Gościliśmy naszych ulubieńców- świnki morskie, chomiki, króliczki, ptaszki i żółwie.
Z kwiatami za pan brat
Uczniowie klasy III c uczestniczą w programie „Z kwiatami za pan brat” prowadzonym przez przedstawicieli Wielkopolskiej Gildii Rolno – Ogrodniczej w Poznaniu, którego celem jest poznanie budowy, rozwoju i różnorodności kwiatów występujących w różnych porach roku i na różnych kontynentach, poznanie ich symboliki oraz wymagań hodowlanych. W minionych dniach uczniowie klasy III c brali udział w kolejnej tematycznej multimedialnej prelekcji, otrzymali kwiaty symbolizujące wiosnę oraz wskazówki jak się nimi opiekować.
Uroczystości pod Pomnikiem 15. Pułku Ułanów Poznańskich
21 kwietnia uczniowie klas III-VI wraz z opiekunami uczestniczyli w uroczystości pod Pomnikiem 15. Pułku Ułanów Poznańskich z udziałem zaproszonych gości oraz Szwadronu Honorowego 15. Batalionu Ułanów Poznańskich wraz z orkiestrą. Uczniowie odebrali zasłużone nagrody i dyplomy za uczestnictwo w konkursie o patronie naszej szkoły i złożyli kwiaty pod pomnikiem.
3 maja
29.04 odbył się uroczysty apel poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowany przez klasę 6b pod kierunkiem pani Marty Kukieły i pana Macieja Leszczyńskiego.
Wiosna Kulturalna
25 kwietnia została zainaugurowana II Wiosna Kulturalna w naszej szkole.
Tego dnia przybyli do nas rycerze z Braci Rycerskiej “Kerin” i przeprowadzili dla klas IV-VI żywą lekcję historii na temat obyczajów rycerskich średniowiecza. Obok solidnej porcji wiedzy publiczność została uraczona popisem walki, w której jako giermek dzielnie asystował jeden z uczniów. Inny uczeń został paziem, kolejny przeszedł cały obrzęd pasowania na rycerza. Również dziewczęta miały okazję wcielić się w postaci średniowiecznych dam oraz sprawdzić jak ciężki był rycerski miecz.
Jak stwierdzili biorący udział w imprezie – była to ciekawa lekcja i świetna zabawa.
Dni Ułana – Święta 15. Pułku Ułanów Poznańskich
19 kwietnia 2013 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obchodach święta 15. Batalionu Ułanów Poznańskich w Wędrzynie organizowanych przez Towarzystwo Byłych Żołnierzy i Przyjaciół 15. Pułku Ułanów Poznańskich.
Poczet proporcowy brał udział w mszy świętej w kaplicy garnizonowej, a następnie w defiladzie pododdziałów. Po oficjalnych uroczystościach uczniowie mieli możliwość obejrzenia broni strzeleckiej, pojazdów wojskowych, umundurowania oraz zjeść żołnierski posiłek na poligonie. Zwiedzili również Międzyrzecki Rejon Umocniony.
Natomiast 20 kwietnia, w sobotę, uczniowie uczestniczyli w uroczystościach pod pomnikiem 15. Pułku Ułanów Poznańskich przy ul. Ludgardy (przemówienie Prezydenta Miasta Poznania, zapalenie znicza pamięci, Apel Poległych oraz salwa honorowa).
Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły
Do finału zakwalifikowali się:
Jan Mańczak Va
Matylda Paszkiewicz IVa
Piotr Wojsznis Vb
i Mikołaj Żebrowski Va
Laureatami zostali:
II miejsce Jan Mańczak
III miejsce Mikołaj Żebrowski
Ułan Roku 2013
W marcu uczniowie klas trzecich uczestniczyli w spotkaniu z byłym pedagogiem naszej szkoły panem Wiesławem Kubiakiem, który przybliżył im wiele wiadomości, informacji i pokazał rekwizyty związane z patronem naszej szkoły- 15 Pułkiem Ułanów Poznańskich. Chętni uczniowie otrzymali opracowany zbiór wiedzy o patronie, który samodzielnie powtórzyli. 22 marca 22 śmiałków przystąpiło do etapu elimacji. W ich wyniku wyłoniono 9 osób, które przeszły do szerokiego finału. 8 kwietnia uczestnicy ustnie odpowiadali na pytania, a oceniała ich komisja w składzie:
– p. Wojciech Wośkowiak- Radny Miasta Poznania,
– p. Andrzej Walter- Komendant Reprezentacyjnego Oddziału Konnego Towarzystwa Byłych Żołnierzy i Przyjaciół 15. Pułku Ułanów Poznańskich,
– p. Anna Kończak- dyrektor szkoły,
– p. Mirona Dura- przedstawiciel Rady Rodziców,
– p. Wiesław Kubiak.
Uczestnicy zmierzyli się z trudnymi i szczegółowymi pytaniami. Komisja oraz organizatorzy konkursu zgodnie podkreślali, że wiedza oraz zaangażowanie uczestników było bardzo duże.
Do ścisłego finału przeszło 5 osób, które po trudnych zmaganiach, „wywalczyły” następujące miejsca:
I miejsce- tytuł Ułana Roku 2013 – Mikołaj Kutozow, klasa IIIb
II miejsce- Kacper Schmidt, klasa IIIc
III miejsce- Joanna Plucińska, klasa IIIc
Wyróżnienia- Marta Andrzejewska, Julia Kwiatkowska, klasa IIIb
Serdecznie gratulujemy!
Organizatorzy konkursu dziękują panu Wiesławowi Kubiakowi za pomoc w przygotowaniu konkursu oraz zasiadanie w komisji konkursowej.
Organizatorzy konkursu:
Violetta Grześkowiak
Katarzyna Mielnik
Zaproszenie na kolonie
Zapraszamy na kolonie do Mikoszewa organizowane przez panią pedagog Martę Pudys.
Zobacz zaproszenie na kolonie>>
Pierwszy dzień wiosny w klasie II a
Mimo że zima nie chce nas opuścić, postanowiliśmy uczcić I dzień kalendarzowej wiosny. Może kolor zielony i zające zachęcą ją do przyjścia. Na zdjęciach klasa II a.
Międzyszkolny Turniej Wyścigów Rzędów
19 marca reprezentacja klas I, II i III wzięła udział w XI Międzyszkolnym Turnieju Wyścigów Rzędów organizowanym przez SP nr 69. Pierwsze miejsce zdobyli gospodarze, my walczyliśmy dzielnie zdobywając IV . Otrzymaliśmy puchar, medale i €¦ czekolady 🙂
Na zdjęciach nasi zawodnicy.
Od Grosika do Złotówki – 2012/2013
W tym roku klasy drugie przystąpiły do realizacji II w nasze szkole edycji projektu „Od grosika do złotówki.
Program ten adresowany jest do uczniów klas II i III szkoły podstawowej. Propozycje w nim zawarte stanowią unikalną na polskim rynku edukacyjnym ofertę wzbogacającą doświadczenia dzieci o wiedzę i umiejętności przydatne we współczesnym świecie jako początek edukacji ekonomicznej najmłodszych.
Realizacja projektu trwa 10 miesięcy. Uczniowie odbywają podróż z przewodnikiem Grosikiem po Galaktyce Finanse i Galaktyce Oszczędzanie, w czasie której zdobywają określone w danym miesiącu umiejętności. Każdy z uczniów otrzymuje własny „Dziennik podróży”, w którym dokumentuje realizację poszczególnych zadań.
Projekt realizowany jest dzięki Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości, pozarządowej organizacji pożytku publicznego, której celem jest przygotowanie dzieci i młodzieży do życia w warunkach gospodarki rynkowej oraz umożliwienie młodym ludziom zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających realizację planów zawodowych.
Na zdjęciach klasa II a podczas „grosikowych” zajęć 🙂
Wielkanoc w szkole
Do wspólnego Śniadanka Wielkanocnego zasiadły maluchy z Oddziałów Przedszkolnych. Wcześniej zapoznały się z technikami zdobienia jaj wielkanocnych i wspólnie przygotowały stoły, do których zasiadły.
Oddziały przedszkolne w bibliotece
Przed świętami uczniowie Oddziałów Przedszkolnych odwiedziły Bibliotekę Raczyńskich przy ul. Hetmańskiej. Dzieci zapoznały się z funkcjonowaniem biblioteki i jak korzystać z księgozbiorów. Na podsumowanie wizyty w bibliotece dzieci wykonały świąteczne koszyczki.
Moje miasto bez elektrośmieci
W ostatnich tygodniach uczniowie klas III uczestniczyli w zajęciach programu „Moje miasto bez elektrośmieci”. Uczestnicy dowiedzieli się czym są elektrośmieci, dlaczego są szkodliwe dla środowiska i w jaki sposób „pozbyć się” ich z domu, zachowując przy tym postawę ekologiczną. Po zakończonym programie, uczniowie klas IIIb i IIIc napisali wiersze zachęcające do segregacji urządzeń elektrycznych i elekronicznych,a następnie ogłosili zbiórkę takich sprzętów w szkole. Hol szybko zapełniał się elektrośmieciami. Zebraliśmy blisko 1000 kg! Dziękujemy za zaangażowanie w akcję! Otrzymaliśmy certyfikat uczestnictwa w programie! Czekamy na kolejną edycję!
Ułan Roku 2013 – lista uczestników
Informujemy, że do szerokiego finału Minikonkursu Wiedzy o Patronie Szkoły dla klas III „Ułan Roku 2013” przeszli:
- Marta Andrzejewska , klasa IIIb
- Mikołaj Krenc, klasa IIIc
- Mikołaj Kutozow, klasa IIIb
- Julia Kwiatkowska, klasa IIIb
- Adrian Nowak, klasa IIIc
- Joanna Plucińska, klasa IIIc
- Igor Pluciński, klasa IIIc
- Katarzyna Płonka, klasa IIIa
- Kacper Schmidt, klasa IIIc
Wszystkim osobom składamy gratulacje i przypominamy, że szeroki finał odbędzie się 8 kwietnia
o godz. 14.00 w sali 202.
Targi Książki i Targi Edukacyjne
15 marca grupa uczniów z klasy 3c wzięła udział w spotkaniu z Joanną Papuzińską na Targach Książki. Dzieci wręczyły autorce przygotowane przez siebie laurki, poprosiły o autograf oraz zaśpiewały piosenkę ze słowami autorstwa J. Papuzińskiej. Następnie kilka pytań zadała im pani redaktor z radiowej “Czwórki”.
Po spotkaniu dzieci zwiedziły również pawilon sąsiedni, w którym odbywały się Targi Edukacyjne i miały okazję zagrać w kilka gier, obejrzeć pokazy oraz nauczyć się udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantomów.
Poznajemy na wesoło państwa Unii Europejskiej 2013
Szkoła Podstawowa nr 77 im. 15 Pułku Ułanów Poznańskich w Poznaniu serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w trzeciej edycji międzyszkolnego konkursu dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych pt: „Poznajemy na wesoło państwa Unii Europejskiej”.
Ułan roku 2013
Tradycyjnie każdego roku przed świętem 15. Pułku Ułanów Poznańskich zapraszamy trzecioklasistów do wzięcia udziału w MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE WIEDZY O PATRONIE SZKOŁY “Ułan roku 2013”.
Apel z nagrodami
11.03 podczas apelu klas IV-VI zostały wręczone nagrody w konkursie na najlepszy plakat o mieście angielskim/niemieckim oraz za zbiórkę zużytych baterii.
W konkursie na plakat prezentujący wybrane miasto angielskie lub niemieckie zwyciężyły prace następujących uczniów:
I miejsce Dianna Karapetyan (kl. 6b)
II miejsce Emilia Kłopocka (kl. 6b)
III miejsce Katarzyna Wojewoda (kl. 5a)
III miejsce Magdalena Paluszyńska (kl. 5b)
Za zbiórkę zużytych baterii nagrody otrzymali:
I miejsce Alicja Wojnowska 6b,
II miejsce Weronika Pietrowicz 6a,
III miejsce Aleksander Wolniewicz 6b
Złoty medal Bartosza Struglińskiego
Rekolekcje Wielkopostne
Rekolekcje Wielkopostne 04.03.2013 w kościele M.B. Bolesnej.
Droga krzyżowa
Dzieci z Koła Misyjnego prowadziły Drogę Krzyżową w kościele M.B. Bolesnej.
Drzwi Otwarte – 25.02.2013
W poniedziałek 25 lutego odbyły się Drzwi Otwarte. Rodzice dzieci 5- i 6-letnich mogli porozmawiać z dyrekcją szkoły, nauczycielkami, panią psycholog, panią pedagog oraz zwiedzić naszą szkołę.
Udział naszej drużyny w Odysei Umysłu 2013
24 lutego 2013 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach regionalnych konkursu “Odyseja Umysłu”, które odbyły się w XX Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu. Drużyna w składzie: Martyna Duda (3c), Wiktoria Hinc (4b), Patryk Jankowski (3c), Olga Jarmuż (4b), Natalia Nowaczyk (4b), Igor Pluciński (3c) i Zosia Wojtkowiak (4b) pod okiem trenera – Małgorzaty Szukały, przygotowywała się do tego wydarzenia od października. Uczniowie wybrali w tym roku Problem Długoterminowy zatytułowany “Zawiłości normalności” i zaprezentowali przygotowane przez siebie 8-minutowe przedstawienie. Na konkursie zmierzyli się również z Problemem Spontanicznym. Swojego trenera drużyna nagrodziła wykonaną przez siebie oryginalną koroną. Dzieci miały też możliwość spotkania Omera – sympatycznego szopa, który jest maskotką konkursu.
Drużyna przez kilka miesięcy pracowała razem, wymyślała, tworzyła, dogadywała się i unikała pomocy z zewnątrz:)
Chociaż nie udało nam się przejść do kolejnego etapu, jesteśmy dumni z tego co udało się nam osiągnąć, szczególnie, że warunki w tym roku nie były sprzyjające. Dziękujemy sponsorowi naszej drużyny za możliwość wystąpienia w konkursie i przeżycia wspaniałej przygody. Dziękujemy również rodzicom za wsparcie oraz pani Ewie Garczarek i pani Dyrektor za pomoc i opiekę. Naładowani pozytywną energią czekamy na kolejną edycję konkursu w przyszłym roku.
Zapraszamy do galerii, gdzie można zobaczyć nie tylko relację z konkursu, ale także zdjęcia z przygotowań.
Szkoła z pasją
W ramach realizacji programu “Szkoła z pasją” w roku szkolnym 2012/2013:
– oddziały przedszkolne spędziły niezwykłe przedpołudnie w jednostce Straży Pożarnej,
Mali Misjonarze
Przyjęcie nowych „Małych Misjonarzy” do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci w dniu 24.02.2013.
100-lecie parafii Matki Boskiej Bolesnej
Uczniowie SP77 wzięli udział w 100-leciu parafii M.B. Bolesnej.
Zabawy na śniegu
Przedszkolaki korzystały ze śniegu na boisku szkolnym w rozmaitych zabawach zimowych.
Zapraszamy na Drzwi Otwarte
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 77
IM. 15 PUŁKU UŁANÓW POZNAŁSKICH
zaprasza na
DRZWI OTWARTE
PONIEDZIAŁEK 25 LUTEGO
GODZINA 17:30
Podczas trwania Drzwi Otwartych będzie istniała możliwość spotkania się z dyrekcją szkoły, pedagogiem, psychologiem, logopedą oraz wychowawcami klas pierwszych, oddziałów przedszkolnych i świetlicy.
Zachęcamy również do zwiedzania naszej szkoły.
Serdecznie zapraszamy!
Nasza uczennica wygrała konkurs Piosenki Poetyckiej!
16 lutego nasza uczennica Vanessa Kuboń z kl.Va zdobyła I miejsce, czyli główną nagrodę w konkursie Piosenki Poetyckiej organizowanej przez Gimnazjum nr 20 (w grupie wiekowej 5-6 klasy). Gimnazjaliści oceniani byli osobno. To wielki sukces dla naszej szkoły!!!
Vanessa wykonała piosenki: “Miłość” do słów K.K.Baczyńskiego oraz “Groszki i róże” – muz.Zygmunt Konieczny, sł.Henryk Roztworowski, które wybrała dla niej pani Aleksandra Bartosik – nauczycielka muzyki i opiekunka naszego chóru.
Straż Miejska w SP77
Straż Miejska odwiedziła Oddziały Przedszkolne w naszej szkole. Przeprowadzona została miła pogadanka na temat bezpieczeństwa na drodze, sygnalizacji świetlnej, przejścia dla pieszych i rozmów z nieznajomymi. Każde dziecko otrzymało kolorowankę z sygnalizacją oraz odblask ułatwiający widoczność na ulicy. Bardzo dziękujemy Straży Miejskiej za wizytę.
O miłości w różnych językach
W tym roku zorganizowaliśmy dla naszej społeczności szkolnej Walentynki. Celem tej imprezy było zainteresowanie uczniów językami obcymi ,stąd też klasy biorące udział w Walentynkach zaśpiewały piosenki nie tylko po polsku, ale i po angielsku, niemiecku, włosku. W ramach Walentynek przygotowaliśmy przedstawienie pt: „O miłości w różnych językach”. Dzieci z klas 6a, 4a, 3c i 3a zaśpiewały przedwojenne piosenki Eugeniusza Bodo: „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, Aleksandra Żabczyńskiego: „Już nie zapomnisz mnie”, Marleny Ditrich: Lili Marlen, piosenkę Hanki Ordonówny pt: „Na pierwszy znak gdy serce drgnie”, oraz bardziej nam współczesne utwory: fragment szlagieru Umberto Toci : „Ti Amo”, zmodyfikowany nieco przez p. Agnieszkę Piątek, utwór The Beatles: „Love me do”. Oprócz piosenek uczniowie recytowali piękne wiersze o tematyce miłosnej. Całość miała bardzo pozytywny, optymistyczny charakter. Samorząd szkolny przygotował dla pracowników szkoły słodką niespodziankę w postaci serduszek z ciasta. Ponadto wszyscy uczniowie obdarowali się wzajemnie samodzielnie wykonanymi walentynkami.
M. Tomowiak – Stańczak i H. Gołuńska
Balik w oddziałach przedszkolnych – Walentynki 2013
Przedszkolaki obchodzą Walentynki – Balik Walentynkowy
Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania Prozy
13 lutego 2013 w naszej szkole już po raz siódmy odbył się Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania Prozy dla uczniów klas IV – VI. Do konkursu przystąpiło 22 uczniów, którzy reprezentowali szkoły: SP 9, SP 10, SP 26, SP 58, SP 90, SP 77. Wszyscy uczestnicy czytali przygotowany fragment utworu prozatorskiego. Poziom był wysoki i wyrównany, dlatego komisja nie miała łatwego zadania. Dyplomy oraz nagrody otrzymali:
W kategorii klas IV
pierwsze miejsce: | Anna Kaczmarek z SP 10, |
drugie miejsce: | Julia Spaczyńska z SP 58, |
trzecie miejsce: | Marcin Łukomski z SP 90. |
wyróżnienia: | Zuzanna Ławniczak SP 77, Agnieszka Zawadzka SP 10. |
W kategorii klas V
pierwsze miejsce: | Zofia Morawska SP 58 |
drugie miejsce: | Jan Cieśliński z SP 90, |
trzecie miejsce: | Alicja Bernsdorff – Melanowicz,z SP 26 |
wyróżnienie: | Zofia Kacprzak SP 90 |
W kategorii klas VI
pierwsze miejsce: | Weronika Szorcz SP 10 |
drugie miejsce: | Kacper Bekisz SP 26 |
trzecie miejsce: | Wiktoria Kluczyńska SP 77 |
wyróżnienie: | Alicja Wojnowska SP 77 |
Nagrody w konkursie ufundowała Rada Osiedla Św. Łazarz.
Wszystkim laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy.
Kot w butach
Odwiedzające niedawno naszą szkołę przedszkolaki miały okazję obejrzeć przedstawienie przygotowane przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani Ewy Garczarek. Zdjęcia z tego wydarzenia można obejrzeć w galerii.
Przedszkolaki w naszej szkole
W dniach 11 – 15 lutego 2013 naszą szkołę odwiedziły dzieci uczęszczające do okolicznych przedszkoli. Przedszkolaki miały okazję poczuć się jak prawdziwi uczniowie zasiadając w ławkach i odwiedzając sale lekcyjne, salę zabaw Smyk i pracownię komputerową. Łącznie odwiedziło nas 340 dzieci.
Konkurs recytatorski – Poznań wierszem pisany
Dnia 6 lutego odbył się szkolny konkurs recytatorski „Poznań wierszem pisany”, w którym udział brali uczniowie klas drugich i trzecich. Wszyscy uczniowie wykazali się dużym talentem recytatorskim i zachwycili komisję ciekawymi interpretacjami utworów o Poznaniu. Jury, w którym zasiadali nauczyciele i rodzice uczniów, wyłoniło laureatów:
I miejsce- Kinga Lubczyńska, klasa IIIc
II miejsce- Stanisław Pawłowski, klasa IIc
III miejsce- Zuzanna Górna, klasa IIb
Wyróżnienia otrzymały:
Julia Grzesiak, klasa IIb
Wiktoria Makowska, klasa IIIc
Z niecierpliwością oczekujemy następnej edycji konkursu!
Pokaz tańca – 7.02
7 lutego uczniowie naszej szkoły mieli okazję w nietypowy sposób spędzić jedną z przerw. Mogli podziwiać występy tancerzy, którzy prezentowali swoje umiejętności w holu szkoły.
Między nami kobietkami – 7.02
7 lutego odbyło się spotkanie dla dziewczyn z klas szóstych zatytułowane “Między nami kobietkami”.
Udział w Łazarskim Konkursie Jasełek
Dzieci z Koła Misyjnego zajęły II miejsce w międzyszkolnym Łazarskim konkursie jasełek, który odbył się w SP26 w dniu 29.01.2013
Balik klas I-III – 28 i 29.01.2013
28 i 29 stycznia odbył się balik dla uczniów klas I-III. Wszyscy pięknie się przebrali i wspaniale bawili. Razem z Karmelem, Miętuskiem i Bombonierką podróżowaliśmy po Królestwie Słodyczy, rozwiązywaliśmy zadania i tańczyliśmy. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.
Pasowanie na czytelnika
11 stycznia 2013 roku był ważnym dniem dla wszystkich uczniów klas pierwszych. Zostali oni pasowani na czytelników. Od tej pory mogą wypożyczać książki z biblioteki szkolnej. Nasza bibliotekarka oprowadziła pierwszoklasistów po królestwie książek i pokazała im ciekawe biblioteki i księgarnie w innych krajach. Uczniowie zobowiązali się szanować książki i oddawać je zawsze w terminie (dla zapominalskich – przypominamy, że termin ten upływa po dwóch tygodniach od wypożyczenia 🙂 ).
Balik w oddziałach przedszkolnych
Uczniowie z Oddziałów Przedszkolnych zakończyły pierwszy semestr swojej nauki w szkole BALIKIEM KARNAWAŁOWYM. 11 stycznia wszystkie dzieci przyszły do szkoły w przebraniu i cały dzień spędziły na licznych zabawach i tańcach. Wszyscy świetnie się bawili a uśmiechnięte twarze potwierdzają dobrą atmosferę. Zapraszam do oglądania zdjęć.
Życie sportowe w SP77
W naszej szkole bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszą się zajęcia
z wychowania fizycznego oraz pozalekcyjne zajęcia sportowe. Podobnie jak w ubiegłych latach w tym roku szkolnym w ramach programu Trener Osiedlowy realizowane są zajęcia sportowe z zakresu piłki ręcznej.
Podobnie jak w ubiegłym roku, od września 2012 r. Szkoła Podstawowa nr 77 uczestniczy w projekcie: „Na Grunwaldzie małe szkraby grają w rękę dla zabawy”, który jest skierowany do uczniów klas 1-3. Celem projektu jest wdrażanie dzieci do systematycznego udziału w zajęciach sportowych oraz rozwój i upowszechnianie piłki ręcznej.
Przedstawienie świąteczne
Dnia 19 grudnia 2012 r. odbyło się przedstawienie świąteczne pod tytułem ,,Zwyczaje świąteczne w różnych krajach” przygotowane przez p. Monikę Tomowiak-Stańczak, p. Małgorzatę Szukałę oraz p. Helenę Gołuńską. Uczniowie z klasy IIIa, IVa i VIa śpiewali piosenki w różnych językach i opowiadali o Świętach Bożego Narodzenia w Irlandii, Austrii, Finlandii, na Słowacji i Wyspach Kanaryjskich. To samo przedstawienie dzieci zaprezentowały 21 grudnia 2012 r. na Wigilii dla Nauczycieli. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 🙂
Wyniki etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego
aby pobrać wyniki, kliknij tutaj>>
Bezpieczny Stok, Bezpieczna Woda
Ministerstwo Edukacji Narodowej wspiera informacyjno – edukacyjną akcję “Bezpieczny Stok” organizowaną przez Stowarzyszenie Polskich Stacji Narciarskich i Turystycznych. Celem akcji jest promocja bezpiecznych zachowań na stokach narciarskich oraz edukacja na temat odpowiedniego przygotowania do uprawiania sportów zimowych.
Zachęcamy do odwiedzenia strony www.bezpiecznienastoku.pl.
Ponadto w tym roku, w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uruchomiona została zimowa akcja “Bezpieczna Woda”. Akcja dotyczy podstawowych zasad bezpieczeństwa, których należy przestrzegać na zamarzniętych zbiornikach wodnych.
Materiały dotyczące akcji można pobrać ze strony Ministerstwa Sportu i Turystyki www.msport.gov.pl/turystyka oraz strony Ministerstwa Edukacji Narodowej www.wypoczynek.men.gov.pl
Przygotowania do kiermaszu
Zobacz, jak wyglądały przygotowania dzieci wraz z rodzicami do kiermaszu świątecznego w oddziałach przedszkolnych i w klasie IIb.
Sprawozdanie ze Świątecznego Koncertu Charytatywnego, Grudzień 2012
Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, Uczniom i Nauczycielom za udział w tegorocznym Świątecznym Koncercie Charytatywnym. Tak jak w poprzednich latach zbieraliśmy fundusze na naukę i godne życie adoptowanego przez naszą społeczność szkolną Dawida z Afryki. Dzięki Wam czeka go kolejny rok lepszego życia. Życia bez głodu i pracy ponad dziecięce siły.
Wasze zaangażowanie jest z roku na rok większe. Zebraliśmy jeszcze więcej pieniędzy niż w poprzednich latach. Te środki, których nie wysyłamy do Afryki wzbogacają bazę naszej szkoły. Przypomnę, że dwa lata temu dofinansowaliśmy wyposażenie pracowni komputerowej, w zeszłym roku zakup monitorów i ekranów do dwóch sal na pierwszym piętrze. W tym roku również postaramy się doposażyć szkołę. O przeznaczeniu zebranych środków na pewno będziemy informować. Cieszymy się, że pomagając Dawidowi, pomagamy również naszej szkole i przez to naszym uczniom.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy J
Zestawienie |
|
Klasa |
Zebrana kwota |
Oddziały przedszkolne |
573,82 |
I a,b,c II a,b,c |
1319,24 |
III a |
195 |
III b |
298 |
III c |
120 |
IV a |
638,60 |
IV b |
296,40 |
V a |
191,10 |
V b |
190,72 |
VI a |
209,57 |
VI b |
280,65 |
Samorząd (wstęp na koncert) |
98,20 |
Razem |
4411,30 |
Konkurs “Świąteczna Pocztówka” rozstrzygnięty
Z przyjemnością informujemy, że uczennica naszej szkoły, Katarzyna Wojewoda 5a, zdobyła wyróżnienie na międzyszkolnym konkursie “Świąteczna Pocztówka” zorganizowanym przez Fundację Ars. Gratulujemy, tym bardziej, że w konkursie wzięło udział kilkaset prac!
Wyróżnioną pracę można zobaczyć na zdjęciu.
Napisali o nas
Przeczytaj artykuł o kiermaszu świątecznym w SP77 zamieszczony na portalu łazarz.pl.
Klasa III c – wyjście do biblioteki
12 grudnia uczniowie klasy III c uczestniczyli w lekcji bibliotecznej. Omówili cechy charakterystyczne reniferów, poznali wszystkie renifery świętego Mikołaja i bawili się w tworzenie zaprzęgów. Na koniec wykonali prace plastyczne.
Klasa III b – lekcja muzealna
12.12.2012 r. byliśmy na lekcji muzealnej w Muzeum Narodowym „Damą być i kawalerem orderu”. Chłopcy zostali pasowani na rycerza a dziewczynki zostały „Damami orderu”. Oglądaliśmy i podziwialiśmy wystawę rzeźb lodowych na Starym Rynku. Wrażenia wynieśliśmy niesamowite.
Kiermasz świąteczny – 10.12.2012 r.
Jak co roku w okresie przedświątecznym szkoła zorganizowała kiermasz ozdób i wypieków świątecznych oraz Koncert Charytatywny w trzech odsłonach (wszystkich grup wiekowych). Podczas jednego z koncertów ogłoszono wyniki Międzyszkolnego Konkursu Literackiego Klas III „I Ty możesz zostać pisarzem”. Goście mogli również zapoznać się prezentacją dotyczącą akcji „Adopcja Serca”.
zobacz galerię>>
Klasa III c – Od grosika do złotówki
Klasa IIIc zakończyła w grudniu swoją dziesięciomiesięczną podróż z Grosikiem po Galaktyce Finanse i Galaktyce Oszczędzanie. W czasie jej trwania poznaliśmy świat finansów osobistych, nauczyliśmy się umiejętności z zakresu gospodarowania pieniędzmi oraz samodzielności w podejmowaniu decyzji finansowych. Oprócz zdobytych wiadomości
i umiejętności, otrzymaliśmy także, na ostatnich zajęciach, portfeliki na nasze „oszczędności”.
Klasa III b – Od grosika do złotówki
Żegnamy się z programem „Od grosika do złotówki”. Zakończyliśmy grosikowe wędrówki. Otworzyliśmy kapsułę mądrości. Wiele się nauczyliśmy. Mamy nadzieję, że znaleźliśmy godnych naśladowców.
Klasa III B
Klasa III c wita pierwszy śnieg
4 grudnia uczniowie klasy IIIc powitali z radością pierwszy śnieg. Wprawdzie nie było go aż wiele, ale bitwę na śnieżki udało się zrobić. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!
zobacz galerię>>
Świąteczny koncert charytatywny i kiermasz – 10.12.2012 r.
- koncert klas Ia, Ib, Ic, IIb, IIc – godz. 16:00
- koncert klas IIa, IIIa, IIIb, IIIc – godz. 17:00
- koncert klas IV – VI – godz. 18:00
Konkurs recytatorski
6 grudnia odbył się szkolny konkurs recytatorski.
Wzięło w nim udział 14 osób z klas IV-VI, które zaprezentowały wybrane przez siebie utwory.
Jury w składzie: p.Ewa Garczarek, p.Marta Kukieła i p.Agnieszka Piątek przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:
I miejsce: Franciszek Pawłowski IVb
II miejsce (ex aequo): Lena Woźniak i Dagna Olejnik IVa
III miejsce: Matylda Paszkiewicz IVa
wyróżnienia: Kacper Geremek IVa, Weronika Dudlik Vb
Serdecznie gratulujemy!
Spotkanie z aktorem
5 grudnia uczniowie klasy 3b spotkali się w Filii 46 Biblioteki Raczyńskich z aktorem Piotrem Witoniem.
Wszyscy świetnie się bawili i wrócili z pomalowanymi twarzami.
Wyniki Konkursu Literackiego „I Ty możesz zostać pisarzem”
Wyniki V Międzyszkolnego Konkursu Literackiego
Klas III Szkół Miasta Poznania
„I Ty możesz zostać pisarzem”
Nagrody w kategorii Młody Literat:
I. WANDA BERKOWSKA, kl. III b, SP nr 77
II. MAJA KOMOROWSKA, kl. III b, SP nr 38
III. EWA SMURA, kl. III a, SP nr 34
Nagrody w kategorii Złota Wyobraźnia:
I. BARTOSZ KALUGA, kl. III b, SP nr 20
II. ALEKSANDER BRUSKI, kl. III a, SP nr 34
III. JULIA KOŁODZIEJSKA, kl. III a, SP nr 20
Wyróżnienia w kategorii Młody Literat
(układ według numerów szkół):
– JACEK MRULA, kl. III b, SP nr 20
– EMILIA WIDZIŁSKA, kl. III c, SP nr 20
– JULIA SPYCHAŁA, kl. III a, SP nr 21
– ZOFIA RĘKOŚ, kl. III c, SP nr 38
– JUKIA WICHTOWSKA, kl. III a, SP nr 77
– MARTYNA BĄCZKOWSKA, kl. III b, SP nr 77
– MARTYNA WILCZYŁSKA, kl. III b, SP nr 77
Wyróżnienia w kategorii Złota Wyobraźnia
(układ według numerów szkół):
– MACIEJ KANIECKI, kl. III a, SP nr 20
– MAJA SŁAWECKA, kl. III a, SP nr 34
– NINA BRZUSTOWSKA, kl. III a, SP nr 34
– BETINA SZULC, kl. III d, SP nr 38
– HUBERT HAŁABURDZIN, kl. III c, SP nr 38
– KATARZYNA PŁONKA, KL. III a, SP nr 77
Serdecznie zapraszamy na uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród, które odbędzie się w naszej szkole w poniedziałek 10 grudnia o godzinie 17.00 podczas charytatywnego koncertu połączonego z kiermaszem prac świątecznych.
Adres: Szkoła Podstawowa nr 77, ul. Dmowskiego 50
Zbiórka odzieży
29 listopada 2012 r. w naszej szkole odbyła się zbiórka odzieży dla Fundacji Dzieci dla Ziemi. Uczniowie przez prawie dwa tygodnie przynosili do szkoły różnego rodzaju odzież, obuwie oraz pluszaki. Łącznie udało się uzbierać 916,2 kg!
Najwięcej odzieży zebrały następujące klasy:
I miejsce klasa 2b 131,9 kg
II miejsce klasa OP 2 118, 3 kg
III miejsce klasa 4a 115,4 kg
Wyniki pozostałych klas:
OP1 | 23,9 kg |
1a | 81,1 kg |
1b | 71 kg |
1c | 48,5 kg |
2a | 4,2 kg |
2c | 81,6 kg |
3b | 7,9 kg |
3c | 29,6 kg |
4b | 54,9 kg |
5a | 52,4 kg |
5b | 31,8 kg |
6a | 63,7 kg |
Gratulujemy i dziękujemy za udział w akcji 🙂
Pokaz iluzji
W piątek 30.11 uczniowie naszej szkoły obejrzeli pokaz iluzjonisty Benny Khermayera z Chorwacji. Było wiele emocji, artysta zapraszał do wzięcia udziału w pokazie uczniów wszystkich klas, a także nauczycieli.
Teatrzyk w naszej szkole
Do Oddziałów Przedszkolnych przyjechał teatrzyk, który przedstawił dzieciom Kopciuszka. Mimo, że dzieci znają bardzo dobrze tę bajkę oglądały z zapartym tchem piękne przedstawienie.
Dzień Pluszowego Misia
26 listopada obchodziliśmy w szkole Dzień Pluszowego Misia. Kto żyw przynosił do szkoły pluszowego przyjaciela, choć niektóre misie były dziwnie piesko-, owieczko- a nawet truskawkopodobne 🙂 jednak wszystkie bardzo pięknie pozowały do zdjęć.
Klasy młodsze przygotowały się też do misiowego święta oglądając filmy o Kubusiu Puchatku i czytając lektury o misiach.
Napisali o nas
Portal łazarz.pl zamieścił artykuł o historii naszej szkoły. Przeczytaj i obejrzyj filmik przygotowany przez nauczycieli i uczniów SP77 pt. “Historia SP77 w pigułce”.
Apel z okazji Święta Niepodległości
12.11 odbył się w szkole apel z okazji Święta Niepodległości przygotowany przez klasę 6b. Po apelu zostały wręczone nagrody i wyróżnienia za udział w następujących konkursach:
– konkurs historyczno- informatyczny o generale Andersie
– konkurs fotograficzny dla młodzieży szkolnej z zakresu lokalnych problemów ochrony przyrody i środowiska
– konkurs na najciekawszy wywiad z absolwentem szkoły i na wiersz o szkole
– konkurs na najlepsze przebranie na Halloween
Wszystkim laureatom i wyróżnionym gratulujemy!
Napisali o nas
Zobacz, co napisali o nas po uroczystości 50-lecia.
Na portalu łazarz.pl
Na portalu poznań.nasze miasto.pl (fotorelacja z wydarzenia)
50 lat SP77
W piątek 9 listopada obchodziliśmy uroczystości związane z 50-leciem naszej szkoły.
Zobacz relację z tego wydarzenia>>
Wizyta w bibliotece
W środę 25 października dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły filię biblioteki Raczyńskich mieszczącą się na ulicy Hetmańskiej 41. Przedszkolaki po raz pierwszy miały okazję zobaczyć tak duże zbiory literatury dla dzieci i chociaż nie potrafią jeszcze czytać to były niezwykle zainteresowane pięknymi ilustracjami w książkach. W bibliotece dzieci miały okazję nie tylko wysłuchać bajki, ale również zrobiły piękne zakładki do książki.
Zdjęcia dostępne w galerii. Zapraszam do oglądania.
Pogadanka o Białej Lasce
24 października dzieci z Oddziałów Przedszkolnych wzięły udział w pogadance na temat Białej Laski. W trakcie spotkania dzieci poznały znaczenie białej laski w życiu niewidomego: jako pomocy w bezpiecznym i samodzielnym poruszaniu się oraz jako sygnału dla otoczenia , że dana osoba nie
widzi. Dowiedziały się także, jak należy zachować się wobec osoby niewidomej na ulicy, w tramwaju i autobusie, w sklepie itp.
Zabawy z dynią w OP2
Uczniowie OP2 w formie zabawy poznawali wnętrze dyni. Dzieci miały mnóstwo frajdy przy
wyciąganiu i suszeniu pestek. Na koniec każda dynia została pięknie udekorowana darami
jesieni.
Dyskoteka szkolna
24.10.2012 r. odbyła się dyskoteka szkolna dla klas IV-VI. Samorząd szkolny ogłosił również konkurs na najlepsze przebranie z okazji Halloween. Uczniowie bardzo się postarali, a ich stroje były bardzo pomysłowe. Zapraszamy od obejrzenia galerii.
Pasowanie na ucznia
19 października odbyło się w naszej szkole uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. Odświętnie ubrane maluchy pochwaliły się swoją wiedzą i umiejętnościami, zaśpiewały parę wesołych piosenek i recytowały wiersze. Po złożeniu przysięgi uczniowskiej zostały pasowane na uczniów przez Panią Dyrektor. Każdy pierwszak otrzymał pamiątkowy dyplom, legitymację szkolną i upominek.
Witajcie w gronie uczniów naszej szkoły! Życzymy Wam radości i sukcesów.
Pieczenie chleba w klasie
Klasa III b piekła chleb.
Wartuś
15.10 dzieci z najmłodszych klas i zerówki naszej szkoły spotkały się z przedstawicielami Straży Miejskiej, Rady Osiedla Św.Łazarz i głównym bohaterem- Wartusiem. Po krótkiej pogadance na temat zasad bezpieczeństwa przy przechodzeniu przez ulicę dzieci spontanicznie przywitały sie z Wartusiem i każda klasa zrobiła sobie z nim pamiątkowe zdjęcie.
Dzień Edukacji Narodowej
11.10 z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Szkolny przygotował przedstawienie dla nauczycieli. Tego dnia także zostały wręczone ordery przyznane nauczycielom przez młodzież.
ORDER UŚMIECHU (dla najbardziej uśmiechniętego nauczyciela)
otrzymała pani Hanna Szymanowska
ORDER TOLERANCJI (dla najbardziej tolerancyjnego nauczyciela)
pani Ewa Garczarek
ORDER SPRAWIEDLIWOŚCI (dla najbardziej sprawiedliwego nauczyciela)
pani Izabela Czyż
ORDER „ANIELSKIEJ CIERPLIWOŚCI’ (dla najbardziej cierpliwego nauczyciela)
pani Helena Gołuńska
ORDER „OCZU DOOKOŁA GŁOWY” (dla „wszystkowidzącego” nauczyciela)
pani Izabela Czyż
ORDER „POMOCNA DŁOŁ” (dla najbardziej pomocnego nauczyciela)
pani Hanna Szymanowska
ORDER POCZUCIA HUMORU (dla najbardziej żartobliwego nauczyciela)
pan Maciej Leszczyński
ORDER „MATCZYNA TROSKLIWOŚĆ” (dla najbardziej troskliwego nauczyciela)
pani Helena Gołuńska
ORDER SPOKOJU (dla najspokojniejszego nauczyciela)
pan Jacek Mielnik
Pod koniec uroczystości wszyscy nauczyciele otrzymali od uczniów wykonany własnoręcznie kwiatek i podziękowanie.
Spotkanie z pisarzem
9.10 klasa 6a uczestniczyła w spotkaniu autorskim z pisarzem, dziennikarzem i organizatorem wypraw typu survival- Krzysztofem Petkiem. Spotkanie miało miejsce w filii 46 Biblioteki Raczyńskich. Uczniowie dowiedzieli się sporo o dziennikarstwie i sztuce przetrwania, w tym o podstawowych zasadach samoobrony, obejrzeli zdjęcia, a także mieli okazję poprosić pisarza o autograf.
Wybory samorządowe
1 października 2012 r. w naszej szkole odbyły się wybory do samorządu uczniowskiego. Kandydaci włożyli sporo pracy w kampanię, czego dowodem były starannie wykonane plakaty. W tym roku startowało 18 kandydatów. Decyzją uczniów przewodniczącą samorządu szkolnego została Wiktoria Kluczyńska z kl. VI a, natomiast jej zastępczynią została Katarzyna Wojewoda z kl. V a. Pozostali kandydaci wchodzą w skład samorządu uczniowskiego.
Wyjście do biblioteki
26 września uczniowie klasy 3c udali się do Filii Biblioteki Raczyńskich przy ulicy Arciszewskiego, by wziąć udział w lekcji bibliotecznej. Tematem zajęć były jesienne odloty ptaków. Uczniowie zebrali wiadomości na temat bocianów, ich wylotów do ciepłych krajów, a następnie wysłuchali fragmentu „Kajtkowych przygód”. Zajęcia zakończyli wykonując pracę plastyczną- wyklejonego z kolorowego papieru bociana.
Wycieczka do Szreniawy
W dniu 1 października klasy IIIA i IIIB udały się na wycieczkę do Szreniawy.
Muzeum proponowało warsztaty pod tytułem : Jesień na wsi:
Odbyły się pokazy omłotów zbóż oraz związane z przetwarzaniem płodów rolnych i przygotowywaniem zapasów na zimę.
Uczniowie odwiedzali kolejne stanowiska . Brali udział w młóceniu cepami. Poznali młocarnie ręczne i mechaniczne a także tradycyjne metody czyszczenia ziarna. Sami mielili ziarna na żarnach i śrutownikach. Poznali tradycyjną obróbkę lnu. Widzieli kierat z wołami. Usłyszeli i zobaczyli w jaki sposób dokonywano wypieku chleba w tradycyjnych piecach chlebowych. Mogli zapoznać się i zobaczyć jak gospodynie wiejskie smażyły powidła, parowały soki, suszyły owoce, warzywa i grzyby. Obserwowały kiszenie ogórków i kapusty.
Mogły zapoznać się z pracą kowala oraz lepić garnki. Wszyscy wrócili zachwyceni ilością i jakością doznań.
Dzień Chłopca w OP1
W poniedziałek 1 października w oddziałach przedszkolnych obchodziliśmy Dzień Chłopca. W tym dniu na szczególne traktowanie mogli liczyć chłopcy z naszej grupy – zorganizowane zostały zabawy z ich udziałem oraz malowanie twarzy. Nasi mali panowie otrzymali od dziewczynek słodkie upominki. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły i z dumą prezentowały swoje twarze. Zapraszam do oglądania zdjęć.
Dzień Chłopca w OP2
Uczniowie OP2 na wesoło obchodzili Dzień Chłopca. Oprócz małych upominków jakie dostali chłopcy od dziewczynek, wszyscy pięknie się bawili malując swoje twarze.
Pożegnanie pedagoga
28 września nauczyciele i dyrekcja szkoły pożegnali ze smutkiem swojego Kolegę, wieloletniego pracownika szkoły, pedagoga Wiesława Kubiaka, który odszedł na emeryturę. Życzymy Koledze wszystkiego dobrego i mamy nadzieję, że będzie częstym gościem w szkole.
Wycieczka do piekarni
W dniu 27 września 2012r. klasa IIIB udała się do piekarni. Dzięki uprzejmości właściciela piekarni dzieci mogły obejrzeć i uczestniczyć w procesie wypieku chleba, bułek i drożdżówek.
Oglądały wkładanie pieczywa do pieca chlebowego jak i wyjmowanie upieczonych bochenków za pomocą specjalnych łopat. Uczniowie widzieli także w jaki sposób maszyna dzieli ciasto na bułki. Chleb i bułki pieczone w tej piekarni były na naturalnym zakwasie. Na koniec dzieci zostały poczęstowane drożdżówkami. To była bardzo pouczająca lekcja “na żywo”.
Owocowe sałatki w OP1
21 września dzieci z oddziałów przedszkolnych przygotowywały sałatki owocowe. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, dlaczego warto jeść owoce i jak korzystny wpływ mają one na nasze zdrowie. Dzieci pod czujnym okiem pani Higienistki i wychowawcy wykonywały sałatki z przyniesionych z domu owoców. W trakcie pracy przedszkolaki były niezwykle zaangażowane a zrobione własnoręcznie sałatki z apetytem zostały zjedzone.
Owocowe sałatki w OP2
W piątek 21 września dzieci z Oddziału Przedszkolnego 2 robiły sałatki owocowe pod nadzorem Pani Higienistki. Uczniowie OP2 dowiedzieli się jak ważne jest spożywanie surowych owoców i że są źródłem wielu witamin. Po zakończonej pracy wszyscy zasiedli przy stolikach i wspólnie zjedli smakowite, zdrowe, kolorowe sałatki własnej roboty.
Bieg z Klasą 2012
W niedzielę 16 września 2012 r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w III edycji BIEGU Z KLASĄ wokół jeziora Maltańskiego. Bieg organizowany był przez Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Partner, a honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Poznania Ryszard Grobelny. Ideą Biegu z klasą jest popularyzacja biegania jako najprostszej formy ruchu wśród młodzieży i dorosłych, a także zachęcenie uczniów szkół oraz całych rodzin do aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Trasa biegu zorganizowana była wokół jeziora Maltańskiego na 2 dystansach – 5,5 km lub 10,5 km do wyboru. Uczestnicy biegu mogli zdecydować podczas biegu czy przebiec trasę krótszą, czy kontynuować bieg podczas drugiego okrążenia jeziora. Każdy uczestnik otrzymywał w pakiecie startowym charakterystyczną pomarańczową koszulkę z logo Biegu z klasą oraz numer startowy z chipem, a na mecie pamiątkowy medal i posiłek regeneracyjny. Na załączonych niżej zdjęciach widać, że wspólny bieg wokół jeziora Maltańskiego okazał się trafionym pomysłem spędzenia niedzielnego przedpołudnia.
Laurka dla szkoły
Niedługo będziemy obchodzić urodziny naszej szkoły. Z tej okazji w sobotę 15 września uczniowie klas I-III rysowali kolorową kredą na boisku szkolnym wielką laurkę.
Napisano o nas
Napisano o nas: czytaj więcej
Kwadrans z książką
Dzieci z oddziałów przedszkolnych rozpoczęły już cotygodniowe spotkania
“Kwadrans z książką” mające na celu zainteresowanie ich literaturą dla najmłodszych.
Nie wszyscy jeszcze potrafią siedzieć spokojnie, skoncentrować się
i nie przeszkadzać innym, za to wszyscy reagują bardzo żywiołowo
na przygody bohaterów i wszyscy kochają psy 🙂
Robotyka
11 i 12 września uczniowie naszej szkoły uczestniczą w pokazach zorganizowanych przez Ligę Robotyki.
Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów.
Pokazy judo
6.09 obyły się w naszej szkole pokazy judo dla uczniów klas IV-VI. Nikogo nie trzeba było przekonywać do wzięcia udziału w pokazie. Kto wie, ilu przyszłych mistrzów siedziało wśród zachwyconej publiczności…
Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013
Zobacz zdjęcia z Rozpoczęcia roku szkolnego 2012/2013.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013 – 3 września 2012r.
klasy |
godzina |
miejsce |
uwagi |
Klasy II – VI |
8:20 |
boisko |
|
Klasy I |
9:00 |
stołówka szkolna |
Zebranie Rodziców 3 września 2012r. godz. 17:00 |
Oddziały przedszkolne |
10:00 |
stołówka szkolna |
Zebranie Rodziców 3 września 2012r. godz. 17:00 |
50 urodziny Szkoły Podstawowej nr 77
Wielkimi krokami zbliżają się 50 urodziny naszej szkoły. Organizatorzy obchodów zwracają się z prośbą o nadsyłanie ciekawych wspomnień związanych z latami spędzonymi w murach SP 77. Mile widziane są również archiwalne zdjęcia. Ucieszą nas także informacje o dalszych losach absolwentów, ich dokonaniach, karierach i sukcesach.
Czekamy!
50 urodziny obchodzi się tylko raz!
Kontakt mailowy: sekretariat@sp77poznan.pl
tel: 61 8665961
Osoba do kontaktu: Agnieszka Piątek
Zdjęcia i inne materiały można zostawić w bibliotece szkolnej.
Wszystkie wypożyczone materiały zostaną zwrócone po uroczystościach, które planowane są na jesień 2012.