Goście z Rumunii i Bułgarii

W dniach 27.05-31.05 mieliśmy przyjemność gościć uczniów ze szkół partnerskich z projektu Erasmus+ MMA, or Magic Maths Around, time. Pokazaliśmy bułgarskim i rumuńskim uczniom jak wygląda edukacja u nas – młodzież uczestniczyła w lekcjach, poznawała nasze zaplecze edukacyjne i metody nauczania. Nasza szkoła bardzo spodobała się rówieśnikom z zagranicy oraz ich nauczycielom.

Po obowiązkach, znalazła się i chwila na poznawanie dziedzictwa kulturowego naszego miasta. Pokazaliśmy Poznań i atrakcje, które zapewnia. Świetnie bawiliśmy się w muzeum rogala w trakcie pokazu zakończonego degustacją czy spacerując urokliwymi uliczkami starówki.

Chcąc pokazać piękno naszego kraju, zabraliśmy obie grupy do Torunia i Warszawy. Uczniowie zachwyceni byli planetarium, wypiekiem piernika, warszawskimi Łazienkami i starówką, a my dumni, że nasz kraj jest taki piękny.

W dość napiętym planie nie zabrakło i czasu na warsztaty lepienia pierogów przygotowane przez pana Pawła Kuźmę czy naukę poloneza prowadzoną przez panią Danutę Majcher. Pani Paula Fracella z kolei zapewniła potyczki słowne i naukę łamańców językowych. Goście świetnie się bawili.

Wśród atrakcji znalazła się również Jump Arena i to ona skutecznie podbiła serca gości – zarówno tych młodszych, jak i starszych. Escape room natomiast przyczynił się do skutecznej międzynarodowej integracji zespołu.

Cały tydzień obfitował w wydarzenia związane z edukacją i poznawaniem naszej szkoły i kraju. Uczniowie świetnie się bawili, a rodziny goszczące poczyniły wszelkie starania, by goście czuli się jak w domu. I tak naprawdę było. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym!

No Images found.