Manifestacja “Bezpieczne przejścia dla dzieci”

W poniedziałek 17 czerwca 2019 r. odbyła się  zorganizowana przez Rodziców manifestacja pod hasłem „Bezpieczne przejścia dla dzieci”.
W zgromadzeniu, które miało miejsce na naszym skrzyżowaniu (ul. Hetmańska i ul. Dmowskiego) wzięli udział: Rada Rodziców, jako organizator, uczniowie SP 26, nasi uczniowie z klas 3-8, grono pedagogiczne oraz Rada Osiedla św. Łazarz.
Dołączyli do nas jako obserwatorzy: policja, zarząd ruchu, MPK, a cała manifestacja, formalnie zgłoszona do Urzędu Miasta, była nadzorowana przez policję i MPK.
Manifestanci z obu szkół zebrali się na boisku szkolnym  o godz. 9:45, następnie przeszli na skrzyżowanie, gdzie skandowali hasła związane z bezpieczeństwem na przejściach dla dzieci oraz umieścili wzdłuż torowiska tramwajowego znaki: uwaga niebezpieczeństwo. Obserwowali nas przechodnie, kierowcy samochodów i tramwaju. Całość ochraniała policja.

No Images found.