Nasza szkoła, nasza klasa i zabawy z ozobotem.

Najmłodsi uczniowie naszej społeczności poznawali budynek szkoły wspólnie z ozobotem. Eliza i Mikołaj z pomocą starszej koleżanki Marysi z III c stworzyli makietę szkoły, po której poruszał się robot. Praca trwała długo€¦, ale warto było!

Podczas pracy cały czas testowaliśmy ozobota. Okazało się, że robot jest niezwykle sprytny i mądry – rozróżnia kolory, porusza się po liniach i co najważniejsze rozumie nasze polecenia, które zapisaliśmy za pomocą kolorowych kodów. Prace nad makietą były dość szczegółowe i udało nam się zamieścić najważniejsze pomieszczenia w szkole i oczywiście dzieci. Ułożyliśmy również historyjkę o tym, jak ozobot zwiedza szkołę. Mimo tego, że nie wszyscy uczestniczyli w robieniu makiety, to jednak cała grupa poznała i obserwowała wędrówkę naszego małego gościa. Było fantastycznie, dobra zabawa i nauka !
Dziękujemy Zuzi z III a za robienie zdjęć.

No Images found.