Klasa Ic i IIa w Komorowie

27 maja, uczniowie dwóch zaprzyjaźnionych klas – Ic oraz IIa, wybrali się na wspólną wycieczkę do Komorowa. Po przyjeździe na miejsce zjedliśmy wspólne śniadanie w ogromnym namiocie. Później zobaczyliśmy dwór, usłyszeliśmy historię Komorowa i oglądając fotografie rodzinne, poznaliśmy jego budowniczych. Naszym przewodnikiem okazała się być obecna właścicielka dworu i zarazem wnuczka hrabiego, który niegdyś był właścicielem tej miejscowości. Wtajemniczeni w zawiłą historię, uwierzyliśmy, że w pobliskim parku, duch hrabiego zostawił nam skarb. Podzieleni na grupy, z piosenką na ustach, ruszyliśmy w poszukiwaniu wskazówek. Okazało się, że po wykonaniu wszystkich zadań, mogliśmy zobaczyć w końcu skarb, którym okazały się €¦ cukierki. Zmęczeni poszukiwaniami chętnie zasiedliśmy w bryczce i powożeni przez dwa cudne kuce, podziwialiśmy park, w którym znajduje się dwór. Odzyskawszy siły, uczestniczyliśmy w zawodach sportowych. Niektórzy z nas zrezygnowali jednak z rywalizacji na rzecz poszukiwania okazów przyrodniczych w parku. Największą atrakcją okazały się być małe żaby. Zmęczeni wrażeniami i atrakcjami, chętnie upiekliśmy kiełbaski w ognisku, posililiśmy się, a później pożegnawszy się z Komorowem, wróciliśmy do szkoły.

Fotorelacja: