Finał Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o 15. Pułku Ułanów Poznańskich

W piątek 8 kwietnia w naszej szkole odbył się finał konkursu historycznego zorganizowanego w ramach projektu „Na tropach żołnierzy generała Andersa”. Wzięli w nim udział uczniowie Szkoły Podstawowej „Dębinka”, Szkoły Podstawowej w Krośnie (Mosina) oraz przedstawiciele SP 77 – Jakub Lorentowicz kl. 4c, Mieszko Kulczyński kl. 5a oraz Julia Kwiatkowska kl. 6b. Pracami komisji konkursowej kierował honorowy prezes Towarzystwa Byłych Żołnierzy i Przyjaciół 15. Pułku Ułanów Poznańskich Pan Tadeusz Jeziorowski. W skład komisji weszli także Panowie Adam Bech – prezes Towarzystwa, major Wojciech Teredowski – były oficer 15. Wielkopolskiej Brygady Kawalerii Pancernej w Wędrzynie oraz Maciej Leszczyński – nauczyciel historii w SP 77.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji łącznej zajął uczeń klasy 4c Jakub Lorentowicz, a trzecie Mieszko Kulczyński z klasy 5a. Wszystkim laureatom gratulujemy!