Obchody 11 listopada

W dniu 7.11.2014 r. w naszej szkole odbyły się uroczyste apele z okazji 96 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli. Uroczystość uświetnił swoją obecnością Pan major Wojciech Teredowski – były oficer 15. Wielkopolskiej Brygady Kawalerii Pancernej z Wędrzyna im. generała broni Władysława Andersa i członek Towarzystwa Byłych Żołnierzy i Przyjaciół 15. Pułku Ułanów Poznańskich. W trakcie apelu wyróżniono laureatów konkursu historyczno-informatycznego “Dowódcy 15. Pułku Ułanów Poznańskich” poświęconego sylwetkom gen. Władysław Andersa oraz ppłk Tadeusza Mikke oraz ppłk Zbigniewa Kiedacza. Pierwsze miejsce zajęła uczennica kl. 6b Wiktoria Hinc, drugie Antonina Pogorzelczyk z kl. 6a, a trzecie Michał Woźniak z kl. 6b.
W drugiej części dnia Pan major Teredowski poprowadził z uczniami klas 5a i 6b pogadanki zatytułowane “Współczesne Wojsko Polskie” (zobacz zdjęcia).