Żywa lekcja historii

Dnia 12. września 2013 r. uczniowie reprezentujący naszą szkołę wraz z opiekunami wyjechali do Ziewanic przez Wrześnię i Bielawy aby oddać hołd poległym ułanom i ich dowódcom z 15 Pułku Ułanów Poznańskich. Składaliśmy kwiaty przy mogile gen. Romana Abrahama – dowódcy Wielkopolskiej Brygady Kawalerii we wrześniu 1939 r. Zapaliliśmy znicze pod pomnikiem 17. Pułku Ułanów Wielkopolskich, oraz w miejscu śmierci ppłk Tadeusza Mikke w Ziewanicach. Braliśmy udział we mszy św. w Kościele w Bielawach w intencji poległych ułanów 15. Pułku Ułanów Poznańskich z udziałem miejscowej młodzieży szkolnej. Na poczęstunek zaproszono nas do SP im. 17. Pułku Ułanów Wielkopolskich. W czasie podróży dużo się dowiedzieliśmy o naszym patronie (zobacz zdjęcia).