XI Eko-Rajd

Podobnie, jak w roku ubiegłym 24 maja uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w XI EKO-RAJDZIE DROGAMI ROWEROWYMI POZNANIA. W tegorocznej edycji metą i miejscem rozgrywania konkurencji rajdowych również było Miasteczko Ruchu Drogowego w Parku Tysiąclecia. Konkurencje rajdu obejmowały: – test z przepisów i zasad ruchu drogowego, – test z eko-wiedzy, – jazdę zręcznościową rowerem, – udzielanie pierwszej pomocy, – znajomość fauny i flory parków oraz lasów Poznania. Głównym celem zorganizowanej imprezy było popularyzowanie roweru, przyjaznego środowisku środka transportu oraz rekreacji i sportu, a także popularyzowanie kampanii „Rowerem bezpiecznie do celu”. Zmagania uczniów dostarczyły dużo radości i pozytywnych wrażeń. Na ponad dwadzieścia startujących szkół, nasza szkoła zajęła najlepsze, jak do tej pory: szóste miejsce.

No Images found.