X Łazarski Konkurs Kaligraficzny

Już po raz dziesiąty mogliśmy uczestniczyć w międzyszkolnym konkursie kaligraficznym „Kurzy Pazur” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 26 w Poznaniu. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na wartość pięknego charakteru pisma oraz jego doskonalenie. Podczas tegorocznego konkursu mogliśmy podziwiać kunszt Mistrzyni Kaligrafii – Pani Barbary Wilińskiej. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Laura Kulesza z klasy 4c, Zofia Przybylska z klasy 5b i Aleksandra Kaczkowska z klasy 6b.

Zadaniem konkursowiczów było przepisanie najpiękniej jak potrafią fragmentu powieści  „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza. Dziewczynki z naszej szkoły dały z siebie wszystko. Zajęliśmy zaszczytne II (Aleksandra Kaczkowska) i III miejsce (Zosia Przybylska).

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczennicom, a w szczególności laureatom X Łazarskiego Konkursu Kaligraficznego „Kurzy Pazur”.