Wyjazd do Ziewanic

 W piątek 12 września, już po raz czternasty, grupa uczniów klas VI naszej szkoły wraz z opiekunami – pedagogiem p. Martą Pudys i nauczycielem historii p. Maciejem Leszczyńskim – wzięła udział w patriotycznym wyjeździe szlakiem walk kawaleryjskich we wrześniu 1939 roku. Wyjazd zorganizowało Towarzystwo Byłych Żołnierzy i Przyjaciół 15. Pułku Ułanów Poznańskich, a poprowadził go osobiście jego Prezes p. Adam Bech. Oprócz uczniów SP 77 na szlak wyruszyli uczniowie współpracujących z Towarzystwem szkół, a także żołnierze 15. Batalionu Ułanów Poznańskich z Wędrzyna. Uczestnicy wyjazdu oddali hołd bohaterom bitwy nad Bzurą – generałowi Romanowi Abrahamowi, dowódcy Wielkopolskiej Brygady Kawalerii, ppłk Tadeuszowi Mikke – dowódcy 15. Pułku Ułanów Poznańskich oraz ich podkomendnym na cmentarzach we Wrześni, Bielawach, Walewicach, a także podczas kulminacyjnych uroczystości przy głazie upamiętniającym śmierć ppłk Mikke w dniu 12 września 1939 roku w Ziewanicach.

Fotorelacja: