Wycieczka klasy 2c do Osady Traperskiej w Bolechówku

2 czerwca 2014 odbyła się wycieczka klasy 2c, o charakterze poznawczym i edukacyjnym, do Osady Traperskiej w Bolechówku. Na początku zwiedziliśmy Puszczę Zielonkę oraz wioskę Traperską. Szukaliśmy w terenie, tropów leśnych zwierząt. Zjedliśmy wspólne śniadanie przy ognisku w “Chacie Trapera”. Mieliśmy okazję karmić konie, strusie afrykańskie, emu i owieczki kameruńskie. W czasie pobytu braliśmy udział w wielu zabawach, grach  i konkursach, takich jak: przeciąganie liny, bieg w „długich stopach” czy konkurs Wiedzy o lesie i jego mieszkańcach. Pod koniec wizyty w Bolechówku spotkaliśmy się z psami ras północy Siberian Husky i Alaskan Malamute. Zdaliśmy ważny egzamin na  tytuł Trapera, po którym wręczono nam pamiątkowe dyplomy, a w ramach prezentu z okazji Dnia Dziecka otrzymaliśmy traperskie  amulety szczęścia. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły (zobacz zdjęcia).