[tabs]
[tab title=Informacje]

harmonogram aplikacji (Bułgaria) – zobacz

Projekt Erasmus+ “MMA, or Magic Maths Around, time” (MMA, czyli Magiczna Matematyka wokół nas)

Jest to projekt dwuletniej współpracy międzynarodowej oparty na zagadnieniach matematycznych i rozwijaniu umiejętności językowych, gdyż językiem komunikacji jest język angielski. Partnerstwo tworzy 6 państw: Polska,  Cypr, Hiszpania, Rumunia, Bułgaria i Słowenia. W ramach projektu odbywać się będzie mnóstwo działań szkolnych skupionych kolejno wokół sześciu tematów:

• Matematyka w budynkach
  • Matematyka w sporcie
  • Matematyka w domu
  • Matematyka w przyrodzie
  • Matematyka w mieście
  • Matematyka w transporcie.

Cele projektu:

• rozwój umiejętności matematycznych
  • rozwój motywacji do nauki języka angielskiego
  • zwiększenie mobilności międzynarodowej uczniów i nauczycieli
  • podążanie za nowoczesnymi trendami w edukacji
  • szerzenie tolerancji

W ramach współpracy międzynarodowej nasi uczniowie będą mieli okazję wyjechać trzy razy:

• Cypr – grudzień 2017 r. – 6 osób
  • Bułgaria – marzec 2018 r. – 6 osób
  • Słowenia – wrzesień 2018 r. – 5 osób

oraz raz przyjąć zagranicznych kolegów i koleżanki – w kwietniu 2019 r.

Kwalifikacja do udziału w wymianach międzynarodowych określona jest w regulaminie wyjazdów zamieszczonym na podstronie Erasmus+ na stronie internetowej szkoły. Czynniki, które będą brane pod uwagę to: zaangażowanie w działania projektowe, nauka języka angielskiego, zaangażowanie w życie szkoły, motywacja uczestnika, chęć przyjęcia uczestników do własnych domów.

Konkursy wrzesień (zobacz):

• konkurs na logo projektu
  • Konkurs na uszycie maskotki projektowej
  • Nasza szkoła z matematycznego punktu widzenia – prezentacja

Informacje na gazetce, podstronie szkoły, u szkolnego koordynatora – p. Pauliny Zajdel

Regulamin projektu – zobacz.

[/tab]
[tab title=Wydarzenia]

Konkurs “Kreatywne zagadki matematyczne” – zobacz

Konkurs “Ciekawy budynek w Poznaniu” – zobacz

Konkurs “Dom marzeń” – zobacz

Międzynarodowe Spotkanie Projektowe

W ubiegłym tygodniu odbyło się w naszej szkole spotkanie inicjujące projekt ,,MMA, or Magic Maths Around, time” w ramach programu Erasmus+. W dniach 4-6 października gościliśmy w naszej szkole koordynatorów z 4 szkół partnerskich: Matjaza ze Słowenii, Nurię z Hiszpanii, Dianę z Bułgarii i Amelię z Rumunii. Niestety, nasz cypryjski partner nie dotarł. Spotkanie było okazją, by zaplanować działania projektowe, odwiedzić naszą szkołę i pokazać specyfikę jej pracy, wymienić się doświadczeniami i zwiedzić miasto. Goście wyjeżdżali z Polski w znakomitych humorach, a energii z pewnością wystarczy na całe dwa lata działań.

Projekt finansowany jest przez Unię Europejską.

Link do zdjęć – https://drive.google.com/drive/folders/0B2nHTuAGfe_wSTdMSTBXTVI5X0E
[/tab]
[/tabs]