Międzynarodowe szkolenia naszej nauczycielki

Nasza anglistka, Paulina Zajdel, w zeszłym miesiącu wzięła udział w szkoleniach metodycznych na Malcie. Na szkoleniach zaprezentowano najnowsze metody nauczania, skupiające się na uczniu i jego potrzebach i dopasowane tak, by zmaksymalizować proces uczenia się. Uczestnicy szkolenia pochodzili z różnych krajów, dlatego w trakcie dwutygodniowego pobytu było mnóstwo okazji, by porównać systemy edukacji oraz wymienić się nauczycielskimi doświadczeniami. Wyjazd był również świetną okazją, by poznać dziedzictwo kulturowe Malty, w której język angielski jest językiem urzędowym. Projekt finansowany jest ze środków programu Erasmus+, a jego rezultaty dla naszej szkoły są wręcz nieocenione: dążenie kadry do optymalizacji procesu nauczania, użycie najnowszych metod, wprowadzenie międzynarodowego elementu do nauczania języków, rozwój autonomii uczniowskiej, dostarczenie uczniom autentycznych powodów do nauki języka. Pani Paulina wróciła do nas wypoczęta, ale też stęskniona i z głową pełnych pomysłów na kreatywne lekcje języka angielskiego.
Zakres szkoleń:
1) METODY Z ZAKRESU TECHNOLOGII INFORMACYJNO-KOMUNIKACYJNEJ:
Zakres kursu:
– techno-narzędzia: tworzenie animowanych pokazów slajdów i projektów
– ściąganie i edytowanie klipów wideo,
– podkasty i projekty, blog jako element nauczania języka,
– tworzenie projektów na bloga, komunikacja z wykorzystaniem komputera,
– tworzenie pokojów czat,
– Jak dziś uczą się dzieci
– potencjały nauki,
– WebQuest,
– jak stworzyć własną stronę językową,
– warsztaty z tworzenia strony internetowej
– tworzenie awatara
– narzędzia autorskie
– tworzenie ćwiczeń online.

2) GRY I ZABAWY W NAUCZANIU JĘZYKOWYM W SZKOLE PODSTAWOWEJ:
Zakres kursu:
– sposoby angażowania ucznia,
– co dziś motywuje uczniów,
– praktyczna nauka języka,
– rozwijanie kompetencji komunikacyjnych,
– style uczenia się,
– rodzaje inteligencji,
– chemia słów,
– powrót dyktowania jako skutecznego narzędzia,
– potencjał językowy piosenek i muzyki,
– klocki Cuisenaire w nauczaniu języków,
– nauczanie w oparciu o metodę projektu,
– rozwój językowy – ćwiczenia komunikacyjne,
– opowiedz mi historyjkę, nagrania wideo i filmy DVD,
– jak skutecznie uczyć gramatyki,
– używanie internetu i komputerów,
– kolokacje i idiomy.

Fotorelacja: