Kolejne etapy konkursu „Być Jak Ignacy 2”

Kółko chemiczne w lutym i marcu kontynuowało pracę w projekcie związanym z wielkimi polskimi naukowcami. Lutowe spotkania były poświęcone postaci Marii Skłodowskiej Curie. W trakcie tego bloku obejrzeliśmy film, dzięki któremu lepiej poznaliśmy życiorys naszej rodaczki. Ponadto uczniowie uczestniczyli w licznych konkursach – chemicznym memory oraz porządkowaniem pierwiastków chemicznych z pamięci. Jedne z zajęć poświęciliśmy na działania praktyczne i doświadczenie związane z badaniem kwasowości substancji z życia codziennego. Spotkania marcowe były związane z postacią Kazimierza Prószyńskiego. W trakcie tych zajęć poznaliśmy pojęcia dotyczące kinematografii i wykonaliśmy własny zoetrop (ruchomy obraz).

W kwietniu kończymy naszą przygodę z projektem, ostatnim bohaterem będzie Stefan Drzewiecki. Czekajcie na dalsze sprawozdania!

No Images found.