Klasa Ic w Palmiarni

24 czerwca klasa Ic wybrała się wraz z wychowawcą i opiekunami do Poznańskiej Palmiarni. Uczniowie spotkali się z przewodnikiem PTTK, który wprowadził ich w egzotyczny świat flory i fauny. Dzieci zobaczyły rośliny, które jadły dinozaury i te, które wykorzystywane są w produkcji różnych przedmiotów codziennego użytku. Niespodzianką była degustacja cynamonu i możliwość dotykania bawełny. Uczniowie wykazali duże zainteresowanie tematem mieszkających tam zwierząt, a zwłaszcza ryb jaskiniowych, które mają oczy zarośnięte błoną. Po zwiedzeniu Palmiarni uczniowie klasy Ic zakupili drobne pamiątki, a następnie udali się na krótki odpoczynek i posiłek w Parku Wilsona. Ostatnią atrakcją tego dnia była wspólna rozrywka na tamtejszym placu zabaw (zobacz zdjęcia).