Kiermasz oraz koncert świąteczny

Kiermasz oraz koncert świąteczny11 grudnia 2017 w naszej szkole odbył się, na stałe już wpisany do kalendarza tradycyjnych imprez szkolnych, kiermasz świąteczny połączony z koncertem charytatywnym. W wydarzeniu tym aktywnie uczestniczyła cała społeczność szkolna – uczniowie, rodzice i nauczyciele. W salach lekcyjnych, na specjalnie przygotowanych stoiskach, sprzedawane były ozdoby świąteczne, zapakowane pierniki i słodycze. W kawiarence można było posmakować  świątecznych ciast.

Z przejęciem, w sposób niemal profesjonalny, zaśpiewali uczniowie podczas koncertu charytatywnego, który, podzielony na dwie grupy wiekowe wykonawców (klasy 0-3 i 4-6), zgromadził sporą widownię. Zadowoleni byli zarówno wykonawcy jak i widzowie, którzy artystów nagrodzili gromkimi brawami.

Imprezie szkolnej towarzyszyła wystawa – Galeria Bez Domu, podczas której zaprezentowane zostały również pocztówki dźwiękowe i tradycyjne, przygotowane przez uczniów w ramach warsztatów pt. „Słyszę, czuję, rozumiem. Historie małych uchodźców”. Galeria Bez Domu to kampania społeczna, która promuje empatyczną postawę wobec innych ludzi, szczególnie wobec uchodźców. Patronatami akcji są: Centrum Badań Migracyjnych, Oxfam, Migrant Info Point, Urząd Miasta Poznania.

Rozstrzygnięty został również Międzyszkolny Konkurs Literacki Klas Trzecich Poznańskich Szkół Podstawowych “I ty możesz zostać pisarzem”, pod patronatem Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu, którego celem jest rozwijanie zainteresowań literackich wśród dzieci. W tym roku szkolnym temat przewodni prac uczestników konkursu brzmiał: „Niesamowite urodziny”.

Lista laureatów podana została w kolejności alfabetycznej:

Kategoria „Młody Literat”

Nagrody: Tatiana Gędziorowska z SP 6, kl. 3a; Jan Gradowski z SP 6, kl. 3d; Malwina Nfengwang z SP 88 kl. 3d; Elena Płocka z SP 51, kl. 3e.

Wyróżnienia: Maja Maleszka z SP 77, kl. 3a; Nikodem Paszun z SP 77, kl.3b; Emilia Szatkowska z SP 88, kl. 3e; Jakub Tomaszewski z SP 77, kl. 3c.

Kategoria „Złota Wyobraźnia”

Nagrody: Hanna Drobkiewicz z SP 17, kl. 3a; Ksawery Majchrzak z SP 15, kl. 3d; Krzysztof Siuda z SP 77, kl. 3b; Nikola Włodarska z SP 15, kl.3d;

Wyróżnienia: Dominika Gawrońska z SP 6, kl. 3c; Michalina Dąbrowska z SP 6, kl. 3a; Amelia Łukowska z SP 77, kl.3d; Wiktoria Wikariak z SP nr 77, kl. 3a.

Dochód z imprezy zasili akcję “Bilet do stacji Życie” i projekt “Adopcję Serca”, które od lat wspiera szkoła oraz w części zostanie przeznaczony na dofinansowanie instalacji oświetlenia w stołówce szkolnej SP77.

Wszystkim – społeczności “Siedemdziesiątkisiódemki” i gościom serdecznie dziękujemy.

No Images found.