IX Eko-Rajd

Podobnie, jak w ubiegłym roku 19 maja uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w IX EKO-RAJDZIE DROGAMI ROWEROWYMI POZNANIA. W tegorocznej edycji metą rajdu i miejscem rozgrywania konkurencji rajdowych był Las Dębina, przy Stawie Borusa. Konkurencje rajdu obejmowały: test z przepisów i zasad ruchu drogowego, test eko, jazdę zręcznościową rowerem, pomoc przedmedyczną, znajomość fauny i flory lasów Poznania. Głównym celem zorganizowanej imprezy było popularyzowanie roweru, przyjaznego środowisku środka transportu oraz rekreacji i sportu oraz popularyzowanie założeń ogólnopolskiej kampanii „Rowerem bezpiecznie do celu”. Zmagania uczniów wraz z opiekunami dostarczyły dużo radości i pozytywnych wrażeń.