IIc zwiedza Urząd Pocztowy

12 grudnia, w ramach zajęć tematycznych, uczniowie klasy 2c wybrali się na pocztę. Dzięki temu zaznajomili się z pracą urzędników pocztowych, zwiedzili różne pomieszczenia urzędu oraz zapoznali się z ich funkcjami. Obserwowali jeden z etapów pracy listonosza, który polegał na segregacji korespondencji według kolejności jej dostarczenia. Mieli również okazję podejrzeć obsługę klientów w okienku pocztowym. Samodzielnie ważyli listy i paczki oraz stawiali stemple pocztowe. Powtórzyli pojęcia: adresat i nadawca. Ostatnim etapem wizyty na poczcie było samodzielne zakupienie znaczka i wysłanie kartki świątecznej, którą dzieci wykonały i zaadresowały podczas zajęć w szkole. Na pamiątkę odwiedzin urzędu pocztowego uczniowie otrzymali od pracowników okolicznościowe znaczki oraz kartki pocztowe, a dzieci podziękowały im za miłe przyjęcie i wręczyły samodzielnie przygotowane laurki.

Fotorelacja: