IIc zwiedza Port Lotniczy Poznań-Ławica

W ostatnich dniach uczniowie klasy IIc zwiedzili Port Lotniczy Poznań- Ławica. Swoją przygodę rozpoczęli od przejścia tzw. „ścieżki pasażera”- otrzymali okazjonalne karty pokładowe przy stanowisku check- in, zapoznali się z regułami obowiązującymi podczas kontroli bezpieczeństwa i przeszli ją, aby znaleźć się w hali odlotów. Tutaj poznali dalsze zasady zachowania pasażera, weszli do salonu Business Executive Lounge i oglądali start samolotu. Następnie odwiedzili pracownika Punktu Informacji, który ogłosił wszystkim pasażerom obecność klasy IIc na wycieczce. Ogromną atrakcją okazało się spotkanie z psem pracującym w Porcie oraz przedstawicielami Straży Granicznej, którzy zaprezentowali roboty do sprawdzania bagaży pozostawionych bez opieki. Ostatni punkt wycieczki odbył się na tarasie widokowym, gdzie uczniowie wzięli w quizie dotyczącym wiedzy o Porcie Lotniczym i zostali obdarowani nagrodami i pamiątkami firmowymi. Wszyscy pięknie podziękowali osobom, które przyczyniły się do organizacji wycieczki i zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do szkoły.

Fotorelacja: