Finał Międzyszkolnego Konkursu Historycznego „Na tropach żołnierzy generała Andersa”

W poniedziałek 10 kwietnia w Społecznej Szkole „Dębinka” na poznańskim Dębcu odbył się kolejny finał konkursu historycznego „Na tropach żołnierzy generała Andersa”, poświęconego dziejom 15. Pułku Ułanów Poznańskich. Wzięli w nim udział uczniowie szkoły-gospodarza, Szkoły Podstawowej w Krośnie (Mosina) oraz reprezentacja naszej SP 77 – Zuzanna Górna kl. 6b, Stanisław Bellitzay kl. 4c oraz wielokrotny uczestnik tych konkursów Mieszko Kulczyński z klasy 6a.

Pracami komisji konkursowej kierował honorowy prezes Towarzystwa Byłych Żołnierzy i Przyjaciół 15. Pułku Ułanów Poznańskich Pan Tadeusz Jeziorowski. W skład komisji weszli także Panowie Adam Bech – prezes Towarzystwa oraz Maciej Leszczyński – nauczyciel historii w SP 77.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji łącznej zajął uczeń Szkoły Społecznej „Dębinka”, a kolejne trzy nasi przedstawiciele – Mieszko, Stanisław i Zuzanna.

Wszystkim laureatom gratulujemy.