ERASMUS+ POLSKA

Wymiana uczniowska w ramach projektu Erasmus+ ,,Code for the Environment”

W dniach od 5.12 do 9.12 w szkole realizowana była mobilność krótkoterminowa, w której uczestniczyło 19 uczniów z Rumunii, Turcji i Grecji. Uczniowie, razem z ich polskimi kolegami i koleżankami, wspólnie zgłębiali wiedzę związaną z programowaniem i ekologią poprzez uczestnictwo w warsztatach z robotyki, zajęciach programowania w LEGO Education Innovation Studio na Wydziale Matematyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, zajęciach eksperymentalnych prowadzonych przez pana dr Tomasza Manszewskiego, stacjach zadaniowych ekologiczno-przyrodniczych przygotowanych przez panią wicedyrektor Sylwię Piórkowską, zabawach odkrywczych w Centrum Młyn Nowoczesności w Toruniu i muzeum Enigma w Poznaniu. Oczywiście, nie zabrakło czasu na integrację przy gotowaniu pierogów, robieniu pierników, zabawie we FlyParku, wykonywaniu rysunków na drewnie, wspólnym bowlingu i pobycie na jarmarku świątecznym.

Atrakcyjny program, przyjacielskie nastawienie polskich kolegów i koleżanek, a także niezwykła gościnność naszych rodzin spowodowały, że goście odjeżdżali bardzo zadowoleni!

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom, rodzinom goszczącym i nauczycielom organizującym działania projektowe! Goście byli zdumieni naszym ,,dream team”