ERASMUS+ GRECJA

Uczniowie naszej szkoły wrócili z wymiany uczniowskiej w Grecji, z miejscowości Nausa,  która odbywała się w ramach naszego projektu Erasmus+ “Code for the Environment”. Ostatni tydzień spędzony w przyjaznych greckich rodzinach upłynął niezwykle szybko…
Był to czas pełen wrażeń i niezapomnianych emocji, o smaku słodkiej baklawy i sałatki greckiej z fetą, wypełniony otwartością ludzką, wolniejszym trybem życia siga siga i aktywnościami skupionymi na kontakcie z naturą, a także wykorzystaniu technologii w działaniach na rzecz ochrony środowiska. W wymianie uczestniczyły również szkoły partnerskie z Rumunii i Turcji, więc przestrzeni na integrację międzykulturową, kształtowanie tolerancji i wrażliwości było naprawdę sporo. Łzy na pożegnanie tylko trochę łagodził fakt, że za dwa tygodnie widzimy się w Rumunii na ostatnim już spotkaniu projektowym.