Dzień Ziemi

We środę 22 kwietnia skupiliśmy się na Ziemi, naszej planecie, jako że wtedy obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował wiele akcji promujących postawy ekologiczne i szacunek do Matki Natury. W trakcie długiej przerwy na boisku szkolnym można było dołączyć do pikiety – chcieliśmy, by nasze hasła ekologiczne usłyszane zostały przez możliwie największą grupę uczniów. Klasy 4-6 rozwiązywały quiz dotyczący Ziemi (Quiz – zobacz) i wykazały się dość dużą wiedzą – wyłoniliśmy aż trzech zwycięzców – 5a, 5b, 6a. Tego dnia w szkole królowały kolor niebieski i zielony (kolory naszej planety) i odbył się konkurs na hasła ekologiczne, w którym niezwykłą kreatywnością wykazali się uczniowie klas młodszych: Miłosz Malusi (1a), Przybylska Zofia (3b), Małgorzata Biernacka (1a) i Rozalia Wojtarowicz (1a). Wśród wyróżnionych haseł znalazły się: „Nie wyrzucaj wszystkiego jak leci do śmieci!”, „Ziemia to nasz raj, więc o niego dbaj!”, „Chrońmy nasze środowisko, zieleń, wodę i €¦ wszystko!”, „Nawyki zmieniamy, o naszą Ziemię dbamy!”.

Samorząd Uczniowski przypomina każdej mądrej głowie,

By każdego dnia dbać o naszą kochaną planetę, co się Ziemią zowie!

Fotorelacja: