Dzień Niezapominajki

Dzień Niezapominajki obchodzi się od kilkunastu lat 15 maja. W tym dniu promuje się szczególnie walory polskiej przyrody i różnorodność biologiczną, przypomina się o potrzebie jej ochrony. Dodatkowo „nie-zapominajka” ma na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji, lokalnych tradycji. Święto to zachęca do pamiętania o bliskich, życzliwości i otwarcia na drugiego człowieka. W naszej szkole samorząd szkolny w tym dniu zorganizował konkurs na najładniejszą niezapominajkę wykonaną dowolną techniką. Laureaci to: Laura Kulesza (kl. 2c), Wiktoria Lont (kl. 3c) oraz Wiktoria Hinc (kl. 6b) Na dużej przerwie uczniowie mieli możliwość malowania na boisku szkolnym niezapominajek.