Debata ekologiczna „Ekologia zaczyna się w naszych domach”

W poniedziałek, 16 grudnia 2013 r. nasi uczniowie: Jacek Paszkiewicz, Piotr Wojsznis i Tomasz Wysocki podjęli głos w sprawie ekologii na terenie osiedla Św. Łazarz w Poznaniu. Debata miała miejsce w Szkole Podstawowej nr 9 i uczestniczyli w niej uczniowie klas 5 i 6 z szkół podstawowych mieszczących się na terenie dzielnicy łazarz. Przedstawiciele młodych ekologów dysputowali na temat tego, jak sprawić, aby nasza dzielnica była czysta, przyjemna, ekologiczna. Owocem debaty jest list do prezydenta miasta Poznania, w którym dzieci proszą o wsparcie w kwestii ekologizacji społeczności osiedla Św. Łazarz. Jak to dobrze, że w młodych ludziach znajduje się tyle wiedzy proekologicznej oraz chęci i zapału do wdrażania jej w życie.