Dbamy i Pamiętamy

W październiku wzięliśmy udział w akcji Dbamy i Pamiętamy organizowanej przez Urząd Miasta Poznania. W ramach akcji uczniowie naszej szkoły odwiedzili poznańskie cmentarze. Każda klasa miała za zadnie uporządkować wyznaczoną wcześniej mogiłę należącą do zasłużonego Wielkopolanina – powstańca, ułana, społecznika. Uczniowie musieli również zapoznać się z biografią i zasługami swojego bohatera. Dzięki takim inicjatywom dzieci i młodzież uczą się szacunku do przodków, pogłębiają wiedzę historyczną i przede wszystkim pomagają ocalić od zapomnienia pamięć o tych niezwykłych ludziach.
Chcielibyśmy wspomnieć, że nasi uczniowie już od wielu lat odwiedzają i porządkują groby ułanów. Na pewno będziemy dalej kontynuować tę szlachetną i jakże potrzebną tradycję (zobacz relację klasy 1a).

No Images found.