Młodzieżowy Strajk Klimatyczny

Dnia 15 marca 2019 roku o godz. 8:00 społeczność szkolna, uczniowie i nauczyciele oraz Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 77 im. 15 Pułku Ułanów Poznańskich wraz z rodzicami wsparli młodzież z całego świata i w geście solidarności przeszli ulicami Łazarza. Zainspirowani działaniami szwedzkiej aktywistki Grety Thunberg przeszliśmy ulicami dzielnicy, aby zwrócić uwagę młodzieży i społeczności lokalnej na pogarszający się stan naszego środowiska oraz na problemy, z jakimi boryka się współczesny świat. Spacer po Łazarzu połączony  był ze wspólnym, symbolicznym sprzątaniem naszego otoczenia, aby pokazać ludziom, jak  ważna jest troska o nasze środowisko.
Wspólny marsz poprzedziły następujące działania:
Od poniedziałku 11 marca do 15 marca przywieszaliśmy w lokalnych, zaprzyjaźnionych miejscach tj. piekarnie, cukiernie, sklep społem, biblioteka, tablice informacyjne, w formie kolorowego komunikatu, o stanie powietrza w naszym mieście, na dany dzień. Od wtorku 12 marca wspólnie z uczniami naszej szkoły oraz z uczniami pracującymi w projekcie Code for green  tworzyliśmy hasła i transparenty, które towarzyszyły nam podczas  marszu.

No Images found.