Warsztaty programowania

22 lutego klasa 6c wybrała sie do FutureLab – Inteligentnej Przestrzeni Laboratoriów Przyszłości Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego.
Na miejscu uczniowie wzięli udział w ciekawych zajęciach z programowania przy udziale Scottie Go! – innowacyjnej grze do nauki programowania dla najmłodszych. Gra ta jest połączeniem realnych, kartonowych klocków służących do pisania przez graczy programów i pozwala je zeskanować oraz przekształcić w ruch bohatera występującego w aplikacji.
Nie zabrakło również zajęć z programowania robotów, które wzbudziły również duże zainteresowanie. Oprócz tego uczniowie mieli również możliwość wypróbowania gogli wirtualnej rzeczywistości firmy Oculus.
Warsztaty programowania wzbudziły dużą aktywność wśród uczniów i dostarczyły wielu pozytywnych wrażeń.