Żywa lekcja historii

W czwartek 20 października uczniowie klas V a i VI c naszej szkoły wzięli udział w swoistej „żywej lekcji historii”, na jaką zaprosili ich członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Frontowiec”. Spotkanie odbyło się w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 26 w Poznaniu.

Podczas zajęć prelegenci w mundurach z omawianego okresu zaznajomili uczniów z dziejami oręża polskiego w latach 1919 (początki tworzenia Armii Polskiej po odzyskaniu niepodległości) – 1945 (zakończenie II wojny światowej). Zaprezentowano umundurowanie, elementy wyposażenia oraz uzbrojenie strzeleckie jednostek polskich, a także dla porównania niemieckich i radzieckich. Większość eksponatów trafiała wprost do zgromadzonej młodzieży (można je było obejrzeć, założyć, sprawdzić ich ciężar) – co zdecydowanie podniosło atrakcyjność zajęć.

Oby jak najwięcej takich lekcji historii.