Z wizytą na poczcie

18 października obchodzimy Dzień Listonosza i Dzień Poczty Polskiej. Z tej okazji dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego. Dzieci miały tam okazję przyjrzeć się z bliska pracy urzędników poczty oraz poznać zakres usług wykonywanych na poczcie. Zwiedziły pomieszczenie, w którym znajdują się okienka pocztowe oraz sortownię, w której segreguje się listy. Poznały, jaką drogę musi pokonać list, aby dotrzeć od nadawcy do adresata. Jedną z największych atrakcji było stemplowanie prawdziwą pieczątką pocztową. Wycieczka okazała się niezwykle pouczająca i interesująca. Była to pierwsza wycieczka przedszkolaków.

Z okazji tego święta rodzice przygotowali niespodziankę dla dzieci – napisali listy, pozdrowienia dla swoich pociech, które zostały odczytane na zajęciach. Ta miła niespodzianka wywołała bardzo dużo radości.