Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

Nadszedł ostatni dzień w roku szkolnym 2014/2015. Uczniowie przybyli do szkoły, aby odebrać świadectwa i udać się potem na upragnione wakacje. 26 czerwca był szczególnym dniem dla szóstoklasistów. Weszli do budynku szkoły jako uczniowie, a wyszli jako absolwenci SP 77 w Poznaniu. Rozpoczęli od pamiątkowych zdjęć. Następnie odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego, którą poprowadziła uczennica kl. 6a Lena Woźniak. Odśpiewany został hymn państwowy, do uczniów przemówiła pani dyrektor Anna Kończak, a kilka miłych słów powiedziała również poprzednia pani dyrektor Alicja Konarska. Nie zabrakło też życzeń od pani Ireny Majewskiej przedstawicielki Towarzystwa Byłych Żołnierzy i Przyjaciół 15 Pułku Ułanów Poznańskich. Najlepsi uczniowie odebrali świadectwa z wyróżnieniem oraz medale pamiątkowe „Wzorowy Uczeń”, a kilkoro rodziców zostało wyróżnionych „Listem Gratulacyjnym”. Podziękowania dla rodziców, którzy aktywnie włączali się w życie klasy i szkoły, wręczyły wychowawczynie klas szóstych: panie Izabela Czyż i Ewa Garczarek. Były także dyplomy za różnorodne konkursy i podziękowania rodziców skierowane do nauczycieli. W części artystycznej zaprezentowali się uczniowie klasy 6b oraz chór szkolny. Odbyła się „rozprawa sądowa” przeciwko nauczycielom, w wyniku której nauczyciele zostali skazani na dożywotnią pracę w szkole i wypicie soku z cytryny. Sok smakował wszystkim skazanym, chociaż – ku uciesze uczniów – nie zabrakło skrzywionych min. Z okrzykiem na ustach „Niech żyją wakacje!” uczniowie udali się do sal na ostatnie już spotkania z wychowawczyniami i swoimi klasami (zobacz zdjęcia).

Zobacz, jak szóstoklasiści pożegnali się ze szkołą: