Wiemy jak ratować życie

W dniu 12.04.2018 roku  w ramach programu “Wiem jak ratować życie” naszą szkołę  odwiedzili ratownicy medyczni z Wydziału  Zarządzania  Kryzysowego i Bezpieczeństwa UM. Licznie zebrani uczniowie klas 7  uczestniczyli w zajęciach dotyczących pierwszej pomocy przedmedycznej. 

Szkolenie przeprowadzone było  w dwóch formach. Pierwsza część wspólna wykładowa w stołówce szkolnej, druga część praktyczna w mniejszych podgrupach w salach lekcyjnych. 

W czasie trwania wykładu uczniowie wykazali się posiadaną wiedzą aktywnie odpowiadając na zadawane pytania. 
Podczas części praktycznej uczyli się między innymi jak prawidłowo wykonać masaż serca, ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, zabezpieczyć ranę. Swoje umiejętności mogli doskonalić na specjalistycznym sprzęcie medycznym oraz  fantomach. 
Po zakończeniu szkolenia uczniowie byli usatysfakcjonowani zdobytą wiedzą, a prowadzący szkolenie pochwalili ich pracę. 


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 186 bytes written, possibly out of free disk space in /wp-content/plugins/ewww-image-optimizer/common.php on line 8747

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0