“Na tropach żołnierzy generała Andersa”

W piątek 13 kwietnia w naszej szkole odbył się kolejny finał międzyszkolnego konkursu historycznego „Na tropach żołnierzy generała Andersa”, poświęconego dziejom 15. Pułku Ułanów Poznańskich. Wzięły w nim udział drużyny SP im. 15. Pułku Ułanów Poznańskich w Krośnie (niedaleko Mosiny), Szkoły Społecznej „Dębinka” z poznańskiego Dębca oraz uczniowie SP 77 – Stanisław Bellitzay kl. 5c, Robert Kustra z kl. 6c oraz Mieszko Kulczyński z klasy 7a.  

Pracami komisji konkursowej tradycyjnie kierował honorowy prezes Towarzystwa Byłych Żołnierzy i Przyjaciół 15. Pułku Ułanów Poznańskich Pan Tadeusz Jeziorowski.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji łącznej zajął Mieszko Kulczyński, drugie Staś Bellitzay a piąty był Robert Kustra.  

Wszystkim uczestnikom finału gratulujemy.