Ułan Roku 2014

W marcu, w czasie rekolekcji, uczniowie klas trzecich uczestniczyli w spotkaniu z byłym pedagogiem naszej szkoły – panem Wiesławem Kubiakiem, który przedstawił im wiele wiadomości, informacji związanych z patronem naszej szkoły- 15 Pułkiem Ułanów Poznańskich. Po spotkaniu chętni uczniowie otrzymali opracowany zbiór wiedzy o patronie, który samodzielnie powtórzyli w domu. 31 marca 34 śmiałków przystąpiło do pierwszego etapu eliminacji konkursu. W ich wyniku wyłoniono aż 14 osób, które przeszły do szerokiego finału. 11 kwietnia zdenerwowani, ale bardzo dobrze przygotowani uczniowie zmierzyli się z trudnymi i szczegółowymi pytaniami na temat patrona szkoły. Warto podkreślić, że udzielali odpowiedzi ustnie, przed czteroosobową komisją.

Do ścisłego finału przeszło 6 osób, które po trudnych zmaganiach oraz koniecznej dogrywce „wywalczyły” następujące miejsca:

I miejsce – tytuł Ułana Roku 2014 – Zuzanna Górna, klasa IIIb

II miejsce – Aleksandra Kaczkowska, klasa IIIb

III miejsce – Stanisław Pawłowski, klasa IIIc

Wyróżnienia:   Marcin Huk, klasa IIIb,

                        Julia Piotrowska, klasa IIIb,

                        Bartłomiej Spirka, klasa IIIc.

Serdecznie gratulujemy!

 

Organizatorzy konkursu składają podziękowanie panu Wiesławowi Kubiakowi za pomoc w przygotowaniu konkursu oraz zasiadanie w komisji konkursowej.

Organizatorzy konkursu:

Violetta Grześkowiak

Katarzyna Mielnik

Fotorelacja – zobacz zdjęcia