Święto Ułanów Poznańskich w Wędrzynie

Jak co roku w piątek 21 kwietnia, pierwszy dzień obchodów Święta Pułku – Dni Ułana, delegacja SP 77 wraz z przedstawicielami Towarzystwa Byłych Żołnierzy i Przyjaciół 15. Pułku Ułanów Poznańskich, a także uczniami współpracujących szkół udała się do Wędrzyna (niedaleko Sulęcina, Ziemia Lubuska) na święto 15. batalionu Ułanów Poznańskich, jednostki kultywującej tradycje wielkopolskiej kawalerii we współczesnym Wojsku Polskim. 

Po części oficjalnej, na którą złożyły się Msza w intencji Ułanów Poznańskich oraz uroczysta zbiórka na koszarowym placu apelowym zakończona defiladą pododdziałów, uczestnicy wyjazdu wzięli udział w pikniku rodzinnym. Na terenach wokół klubu garnizonowego przygotowano pokazy sprzętu wojskowego (w tym transporterów opancerzonych i broni strzeleckiej), gry i zabawy zręcznościowe, zajęcia plastyczne oraz tradycyjny żołnierski posiłek i ognisko. W budynku klubu p. Dale Taylor (Walijczyk, od wielu lat mieszkający w Polsce członek Towarzystwa Byłych Żołnierzy i Przyjaciół 15. Pułku Ułanów Poznańskich), zorganizował ciekawą wystawę poświęconą wojennym dziejom jednostki. Warto tu zauważyć, iż większość eksponatów to oryginały z prywatnych zbiorów prywatnych kolekcjonerów związanych ze środowiskiem pułkowym w Wielkopolsce.
Mimo niezbyt sprzyjającej aury wszyscy wróciliśmy bardzo zadowoleni.