Pierwszy etap konkursu “Być Jak Ignacy”

Kółko chemiczne działające w naszej szkole rozpoczęło zajęcia w ramach Konkursu „Być Jak Ignacy 2”. Spotykaliśmy się w każdy czwartek i zgłębialiśmy życiorys Mikołaja Kopernika. Zajęcia dotyczyły dzieciństwa, młodości oraz edukacji i dorosłości Mikołaja Kopernika.

Podczas spotkań rozwiązywaliśmy zagadki, przeprowadziliśmy doświadczenie badające grawitację, a także wykonaliśmy własne spektroskopy. Na zakończenie odbył się quiz ze słodkim poczęstunkiem. Wspólnymi siłami utworzyliśmy plakaty dotyczące najważniejszych pojęć, miejsc, przyrządów oraz działalności naszego głównego bohatera. Możecie go zobaczyć w pracowni fizykochemicznej.
Kolejny blok zajęć będzie dotyczył działalności Marii – Skłodowskiej Curie. Czekajcie na kolejne sprawozdania!

No Images found.