Ostatnie pożegnanie

10 stycznia 2015 r. na cmentarzu na Junikowie z głębokim żalem pożegnaliśmy, śp. Renatę Marcinkowską – wspaniałego Człowieka, Wychowawcę i Nauczyciela. Pracowała w naszej szkole od 1 września 1982 roku na stanowisku nauczyciela wychowania fizycznego. Była nauczycielem dyplomowanym nagradzanym wielokrotnie za sukcesy dydaktyczne i wychowawcze nagrodami Dyrektora Szkoły. Od ponad trzydziestu lat współtworzyła piękną kartę osiągnięć sportowych naszych uczniów. Przekazywała kolejnym pokoleniom młodych sportowców jak przestrzegać zasad fair play, jak zwyciężać i jak przegrywać z honorem. Była inicjatorką i organizatorką licznych imprez sportowych: nauki jazdy na nartach, zawodów lekkoatletycznych, turniejów tenisa stołowego oraz rozgrywek gier zespołowych, a także Dnia Sportu. Dała się poznać jako niestrudzona propagatorka turystyki, to dzięki niej kolejne pokolenia uczniów brały udział w wycieczkach krajoznawczych, zielonych szkołach i rajdach. Jako wychowawca wielu roczników – sprawiedliwa, wymagająca, konsekwentna, ale przede wszystkim wrażliwa i bez reszty zaangażowana w sprawy swoich podopiecznych, którzy mogli na nią liczyć w każdej sytuacji i każdej sprawie. Swoją naturę społecznika ujawniała na wiele sposobów: organizowała pomoc socjalną dla potrzebujących uczniów, wspierała dyrekcję szkoły w działalności socjalnej na rzecz pracowników, a jako wolontariuszka przez wiele lat współpracowała ze Stowarzyszeniem Sportowo – Rehabilitacyjnym Start oraz Fundacją „Mam Marzenie”. Niezastąpiona Koleżanka, która swoimi działaniami integrowała grono pracowników naszej szkoły. Była strażniczką pamięci o dawnych pracownikach szkoły, a w świadomości wielu młodych pedagogów pozostanie jako ta, która pierwsza wsparła dobrą radą i wyciągnęła pomocną dłoń na początku niełatwej nauczycielskiej drogi. Od dnia 1 marca 2015 roku planowała przejść na zasłużoną emeryturę. Nie zdążyła.

Pozostanie w naszej pamięci.

Msza święta w intencji zmarłej Renaty Marcinkowskiej odbędzie się 24 stycznia 2015 roku o godzinie 18.00 w Parafii pw. Chrystusa Sługi w Poznaniu, ul. Palacza 7.