4 złota Bartka na XI Poznańskim Turnieju Gwiazdkowym w Taekwondo!

W dniu 13.12.14 r. w Poznaniu odbył się XI Poznański Turniej Gwiazdkowy. Bartek Strugliński, uczeń klasy IVb, startował w 4 konkurencjach: dollyo chagi, ap chagi, poomsae indywidualnym i poomsae drużynowym. We wszystkich konkurencjach indywidualnych oraz w występie drużynowym wspólnie z Igą i Martą udało się wygrać i zdobyć 4 złote medale.

Bartosz Strugliński jest zawodnikiem AZS Poznań. Jego trenerem jest Łukasz Scheffler. Bartek trenuje taekwondo olimpijskie (WTF) od września 2011 roku. Aktualnie posiada zielony pas – 6 kup

Inne ważniejsze sukcesy Bartka w bieżącym roku szkolnym:

Międzynarodowy Turnieju Usedom Open 2014

Bartek startując w kyorugi (walkach), w kategorii poniżej 30 kg zdobył srebrny medal. Trzeba podkreślić, że medal zdobył tocząc 3 walki, z tego 2 wygrane w dobrym stylu. Bartek ważący niecałe 25,5 kg pokonał zawodników wyższych i cięższych od siebie, ważących prawie 30 kg,

Puchar Poomsae Centrum Kultury Ambasady Republiki Korei!

Zawody odbyły się w Warszawie. Bartek występował w kategorii chłopców w wieku od 9 do 12 lat (stopnie 10-5 kup). W jego kategorii było mi. dwóch 12 latków, kilkoro dzieci było z innych krajów m.in z Korei, mimo to Bartek wywalczył złoto!

VI Swarzędzki Turniej Taekwondo o Otwarty Puchar Powiatu Poznańskiego

W dniu 22.11.14 r. w Swarzędzu odbył się VI Swarzędzki Turniej Taekwondo o Otwarty Puchar Powiatu Poznańskiego. Bartek wystartował w 4 konkurencjach: wieloboju dollyo chagi, ap chagi, poomsae indywidualnym i poomsae drużynowym. We wszystkich konkurencjach wygrał zdobywając 4 złote medale!!!

VI Techniczne Mistrzostwa Polski w Taekwondo Olimpijskim

W dniu 26.10.2014 r. w Łowiczu odbyły się dwie ważne imprezy: VI Techniczne Mistrzostwa Polski w Taekwondo Olimpijskim oraz Puchar Burmistrza Miasta Łowicz w Taekwondo Olimpijskim. Na zawodach nie zabrakło przedstawicieli AZS Poznań. W turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Łowicz, w kategorii dzieci 9-10 lat Bartek zdobył srebrny medal minimalnie przegrywając z koleżanką klubową Igą. Następnie Iga i Bartek wystartowali w Mistrzostwach Polski w konkurencji poomsae synchroniczne par w kategorii wiekowej do 14 lat (stopnie uczniowskie), gdzie z bardzo dobrymi notami zdobyli złoty medal.
Bartek uczestniczył także w pokazach drużynowych wraz z innymi zawodnikami z AZS Poznań. I ta konkurencja okazała się sukcesem ponieważ AZS Poznań zajął drugie miejsce.

Srebrny medal Bartka na Sokol Cup 2014

4 października 2014 r. odbyła się kolejna edycja turnieju taekwondo Sokol Cup w Hradec Kralove w Czechach. Bartek po dobrych walkach zdobył srebrny medal przegrywając nieznacznie z reprezentantem gospodarzy.