Zabawa z gwarą poznańską

Pierwszym etapem zabawy z gwarą był konkurs plastyczny „Gwarowy słownik obrazkowy”. Losowaliśmy wśród chętnych uczniów po jednym z 58 haseł gwarowych do zilustrowania. W wykonanie zadania zaangażowały się 62 osoby z naszej szkoły: 49 uczniów z klas 1- 3, 13 uczniów z klas 4-6. Stąd proporcjonalnie dla młodszych uczniów przyznano więcej wyróżnień. Wszystkie prace mogliśmy podziwiać na wystawie w holu szkoły.

Wyniki konkursu plastycznego:

Kategoria klasy 1-3
1 miejsce Małgorzata Biernacka 2a – bryle (ze Starym Marychem w szkiełku)
2 miejsce Zuzanna Komorowska 2a – betki
3 miejsce Julia Daniuk 3b i Aleksandra Kucharzyk 3b – kociamber
Wyróżnienia:
Zuzia Grochocińska 1d – szneka z glancem
Mateusz Siuda 2b – bana
Krzysiu Siuda 1b – zolog
Zosia Kąkolewicz 3c – korbol
Julia Czechowska 1b – przechadzka
Estera Lee 2b – bimba
Zuzia Borkowska 2 d – wiaruchna
Julia Jankiewicz 1 b -kejter
Kategoria klasy 4-6
1 miejsce Magda Serafińska 4a – glapa
2 miejsce Natalia Płociennik 4b – szczun
3 miejsce Bartek Strugliński 5b – bana
Wyróżnienie:
Adam Głowacki 6a – bimba
Drugim etapem zabawy z gwarą poznańską była krzyżówka gwarowa.

Wyniki krzyżówki gwarowej:

Należało prawidłowo wpisać hasła. Rozwiązaniem była „szneka z glancem” (drożdżówka z lukrem:-)
Krzyżówkę rozwiązało 130 osób. 64 były rozwiązane prawidłowo. Klasy 1-3 – 34 krzyżówki, klasy 4-6 – 30 krzyżówek. Prawidłowo rozwiązane krzyżówki brały udział w losowaniu świnek skarbonek z napisem „niudka na bejmy”.
14 marca laureaci konkursu otrzymali dyplomy, gratulacje i nagrody rzeczowe.
Wszyscy uczestnicy konkursu plastycznego oraz uczniowie, którzy prawidłowo rozwiązali krzyżówki otrzymali bony na szneki z glancem do zrealizowania w naszej stołówce.

Podziękowania:

Dziękujemy serdecznie Dyrekcji naszej szkoły i Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród. Muzeum „Blubry 6d” ufundowało dwa rodzinne bilety dla laureatów pierwszych miejsc. Nasza szkolna Kuchnia zaoferowała korzystne ceny zakupu drożdżówek dla uczestników.
Bardzo dziękujemy, dzięki wsparciu mogłyśmy docenić wszystkich uczestników.
Organizatorki Agnieszka Wieczorek i Lucyna Szydeł (świetlica szkolna)

Drodzy Uczestnicy,
Wasze piękne prace są zeskanowane i będą służyły Wam i innym uczniom (w regulaminie konkursu informowałyśmy, że prace staną się własnością szkoły) zostanie z nich przygotowana pomoc dydaktyczna na płycie CD, którą otrzymają Wychowawczynie klas 1-3 oraz Panie Polonistki, aby mogły powtarzać wyrażenia gwarowe z uczniami:-). Zainteresowani uczestnicy konkursu również będą mogli otrzymać kopię (poinformujemy, kiedy można zgłosić się z płytą do świetlicy).