Podsumowanie akcji „Adopcja kamizelki uchodźcy”

Na początku marca nasza szkoła wzięła udział w akcji „Zaadoptuj kamizelkę”. Instytucje, które włączyły się do tego wydarzenia, miały za zadanie zapewnić swojej kamizelce miejsce w przestrzeni publicznej miasta. Mogło to być krzesło w kościele, fotel w teatrze lub restauracji albo szkolna ławka, jak u nas.
Kamizelka miała budzić wrażliwość. Skłaniać do zrozumienia, jakim szczęściem i wyróżnieniem jest życie w pokoju. Łączyć nas myślami z tymi, którzy tego pokoju nie zaznają€¦
Zaadoptowana przez nas kamizelka należała do dziecka, które zapewne z mamą uciekało przez Morze Śródziemne. Nie znamy jego historii i nie wiemy gdzie jest teraz. Kamizelka została znaleziona na greckiej plaży.
Uroczyste podsumowanie akcji połączone z prezentacją działań odbyło się 21 marca w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas trzecich – Kika Kailcka (3b) i Mikołaj Warmbier (3a). Podczas spotkania opowiedzieliśmy o naszych działaniach i pokazaliśmy plakaty dobrych myśli, które stworzyli nasi uczniowie. Po spotkaniu przekazaliśmy listy i rysunki od trzecioklasistów dla małych uchodźców. Mamy nadzieję, że choć trochę ubarwią ich trudne dzieciństwo. Dziękujemy wszystkim za przyłączenie się do akcji!