Wyjazd do Ziewanic

W poniedziałek 12 września uczniowie klas VI reprezentujący naszą szkołę wraz żołnierzami 15. Batalionu Ułanów Poznańskich z Wędrzyna, członkami Zarządu i gośćmi Towarzystwa Byłych Żołnierzy i Przyjaciół 15. Pułku Ułanów Poznańskich, a także uczniami współpracujących ze środowiskiem szkół (w tym także ze szkoły z Krosna niedaleko Mosiny, która wiosną przyszłego roku przyjmie imię 15. Pułku Ułanów Poznańskich) ruszyli szlakiem wrześniowych walk Wielkopolskiej Brygady Kawalerii w 1939 roku. Tradycyjnie w samo południe rozpoczęło się uroczyste spotkanie pokoleń przy głazie upamiętniającym tragiczną śmierć dowódcy Pułku ppłk Tadeusza Mikke w dniu 12 września 1939 roku, połączone zakończeniem 15. przemarszu grupy konnej Towarzystwa z Rogalina do Ziewanic i krótką inscenizacją walk. Następnie uczestnicy wyjazdu zapalili znicze na mogiłach żołnierzy 17. Pułku Ułanów Wielkopolskich w pobliskich Walewicach oraz 15. Pułku Ułanów Poznańskich na cmentarzu wojennym w Bielawach. Wyjazd zakończyła uroczysta Msza św. za poległych ułanów w miejscowym kościele oraz wspaniały poczęstunek przygotowany przez mieszkańców.