Wizyta w Radio Poznań

Radio Merkury od miesiąca nosi nową nazwę Radio Poznań. Z okazji 90-lecia klasa 3b zwiedzała jego siedzibę. Oprowadzała ich pani Elżbieta Lachman – kierownik Zespołu Promocji i Organizacji Imprez. Uczniowie poznali historię powstania stacji radiowej i dowiedzieli się, że było to pierwsze radio w Wielkopolsce, a trzecie w Polsce. W całości zostało sfinansowane przez mieszkańców.
Odwiedzili archiwum i fonotekę, studio nagrań im. Krzysztofa Komedy (dziewczyny zaśpiewały piosenkę). Uczniowie mieli również możliwość obejrzenia na żywo fragmentów audycji “Mała czarna” i wiadomości Serwis Moto. Na zakończenie zostali lektorami i każdy przeczytał przygotowany przez siebie wiersz o klasie lub szkole. To była bardzo ciekawa wycieczka.