Wiosna kulturalna

W dniach 22 i 21 maja obchodziliśmy kolejną już Wiosnę Kulturalną. Każda klasa miała zaplanowane zajęcia, które miały na celu pokazanie uczniom interesujących wydarzeń i faktów z takich dziedzin jak sztuka, muzyka, literatura, historia.
Oddziały przedszkolne zwiedziły nasze miasto z okien specjalnego tramwaju. Klasy 1a i 1b miały zajęcia i warsztaty plastyczne w Muzeum Narodowym. Klasa 1 c, 2a, 2c i 4c spotkały siew szkole z zespołem dziecięcym KrĂ´sniăta promującym kulturę kaszubską, a następnie uczestniczyły w żywej lekcji historii przeprowadzonej przez rycerzy z Braci Rycerskiej KERIN. Klasa 2b odwiedziła poznańską płytotekę, gdzie miała okazję posłuchać muzyki, a także odgłosów zwierząt oraz obejrzała albumy związane ze sztuką. Korzystając z okazji dzieci udały się na Stary Rynek, gdzie niektórzy po raz pierwszy mogli zobaczyć koziołki. Klasa 4a zwiedziła EMPIK i uczestniczyła w specjalnych zajęciach dla dzieci. Klasa 4b udała się na Ostrów Tumski do Rezerwatu Archeologicznego, gdzie m.in. miała okazję pobawić się w średniowieczne zabawy dla dzieci.
Klasy 6a i 6b wyruszyły Na Stare Miasto, gdzie zagrały w grę miejską opracowaną przez Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT. Uczniowie wykonywali zadania według wskazówek specjalnej planszy do gry, a następnie bez problemu odgadli hasło.
Szkoda, że następna Wiosna Kulturalna czeka nas dopiero za rok! (zobacz zdjęcia)