Wiosna Kulturalna klas IV-VI

25 kwietnia klasy IV, V i VI w ramach kolejnej już Wiosny Kulturalnej wyruszyły w miasto tropem zagadek, szyfrów i ukrytych haseł według reguł gier miejskich i Questów Wielkopolskich. Poruszaliśmy się po Śródmieściu, Starym Rynku, Ostrowie Tumskim i Parku Wilsona.

Klasy VI odszyfrowały tajemniczą receptę poznańskich lekarzy, klasa IV a odkrywała zagadki staromiejskich rzeźb, klasa Va zdobyła kolejną, ukrytą w tajnym miejscu pieczątkę, potrzebną do zdobycia Brązowej Odznaki Krajoznawczej PTTK, pozostałe klasy IV zgłębiały tajemnice początków państwa polskiego, a klasy V łazarskie ciekawostki związane z Parkiem Wilsona.

A oto relacja jednego z uczestników gry:

Gra miejska “Zaklęte w kamieniu” klasy 4a zaliczona.
Ciekawa, kręta, ale przede wszystkim słoneczna trasa.
Poznaliśmy poznańskie zakamarki i spędziliśmy fajnie czas.