Ułan Roku 2015

Na początku marca chętni uczniowie klas trzecich uczestniczyli w spotkaniu z panią Violettą Grześkowiak, która przybliżyła im wiele informacji związanych z patronem naszej szkoły- 15 Pułkiem Ułanów Poznańskich. Po spotkaniu uczniowie otrzymali opracowany zbiór wiedzy o patronie, który samodzielnie powtórzyli w domu. 23 marca 13 śmiałków przystąpiło do pierwszego etapu konkursu. W ich wyniku wyłoniono 8 dzieci, które przeszły do szerokiego finału. 31 marca zdenerwowani, ale bardzo dobrze przygotowani uczniowie zmierzyli się z trudnymi i szczegółowymi pytaniami na temat patrona szkoły. Warto podkreślić, że udzielali odpowiedzi ustnie, przed siedmioosobową komisją.

Do ścisłego finału przeszło 5 osób, które po trudnych zmaganiach „wywalczyły” następujące miejsca:

I miejsce – tytuł Ułana Roku 2015 – Jakub Lorentowicz, klasa IIIb

II miejsce -Aleksander Marczewski, klasa IIIb

III miejsce – Laura Domagała, klasa IIIc

Wyróżnienia:  Laura Gołaś, klasa IIIb,

                        Zofia Przybylska, klasa IIIb,

                      

Serdecznie gratulujemy!

Organizatorzy konkursu:

Violetta Grześkowiak

Katarzyna Mielnik

Fotorelacja z konkursu – tutaj.