Home » Szkoła » Biblioteka

Biblioteka

Nasza biblioteka posiada księgozbiór liczący ponad 8 tysięcy woluminów, w tym lektury szkolne, powieści przygodowe, powieści historyczne, obyczajowe, baśnie, wiersze, opowiadania dla najmłodszych, albumy, książki popularnonaukowe, przewodniki. W księgozbiorze podręcznym (do korzystania na miejscu) znajdują się encyklopedie, słowniki,  leksykony i atlasy. Prenumerujemy również sporo czasopism. Biblioteka dzieli się na wypożyczalnię i czytelnię. Do wypożyczalni zapraszamy na krótkich przerwach oraz po lekcjach. Czytelnia (tradycyjna i multimedialna) czynna jest w czasie dużych przerw i również po lekcjach.

Biblioteka organizuje cykliczne wyjścia na warsztaty, spotkania autorskie i lekcje biblioteczne do zaprzyjaźnionych filii Biblioteki Raczyńskich. Na tablicy informacyjnej biblioteki znajdą się informacje o Bajkowych Niedzielach i innych imprezach dla dzieci organizowanych przez Miasto Poznań.

Centrum multimedialne

Centrum Multimedialne powstało w szkolnej bibliotece w grudniu 2007 roku w ramach programu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Znajdują się w nim 4 stanowiska stacji klienckich, połączonych ze sobą sieciowo. Komputery posiadają zainstalowany systemem operacyjny Windows Vista Bussines. Komputery posiadają 1024 MB RAM, procesory 3,0 GHz, dyski twarde 250 GB. Każdy komputer wyposażony jest w stację dyskietek i napęd optyczny DVD-R DL, Komputery wyposażone są w 17 calowe monitory. Ponadto Centrum Multimedialne wyposażone jest w drukarkę wielofunkcyjną (skaner, kopiarka, drukarka) HP. Centrum multimedialne wyposażone jest w stałe łącze internetowe DSL (4 mb/s). Uczniowie podczas przerw między lekcjami mogą korzystać z Internetu. Centrum multimedialne wykorzystuje klasyfikator treści internetowych – OpiekunNet – opiekun ucznia w Internecie.

Bibliotekarz: mgr Maria Brzozowska

Godziny otwarcia biblioteki