Biblioteka

Nasza biblioteka, która wraz z początkiem roku szkolnego 2017/2018 zmieniła miejsce lokalizacji, posiada księgozbiór liczący ponad 8 tysięcy woluminów, w tym lektury szkolne, powieści przygodowe, powieści historyczne, obyczajowe, baśnie, wiersze, opowiadania dla najmłodszych, albumy, książki popularnonaukowe, przewodniki.

W księgozbiorze podręcznym (do korzystania na miejscu) znajdują się encyklopedie, słowniki,  leksykony i atlasy. Prenumerujemy również sporo czasopism. Biblioteka dzieli się na wypożyczalnię i czytelnię. Do wypożyczalni zapraszamy na krótkich przerwach oraz po lekcjach. Czytelnia (tradycyjna i multimedialna) czynna jest w czasie dużych przerw i po lekcjach w godzinach pracy biblioteki.

Biblioteka organizuje cykliczne wyjścia na warsztaty, spotkania autorskie i lekcje biblioteczne do zaprzyjaźnionych filii Biblioteki Raczyńskich. Na tablicy informacyjnej biblioteki znajdą się informacje o imprezach dla dzieci organizowanych przez instytucje kulturalne Poznania.

Centrum multimedialne

Centrum Multimedialne powstało w szkolnej bibliotece w grudniu 2007 roku w ramach programu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Obecnie znajduje się w nim 8 stanowisk stacji klienckich, połączonych ze sobą sieciowo. Komputery posiadają zainstalowany systemem operacyjny Windows 7. Centrum multimedialne wyposażone jest w stałe łącze internetowe.

Uczniowie mogą korzystać z Internetu wyłącznie w celach dydaktycznych, podczas długich przerw między lekcjami oraz po lekcjach w godzinach pracy biblioteki. Centrum multimedialne korzysta z klasyfikatora treści internetowych – OpiekunNet – opiekun ucznia w Internecie.

GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI

Nauczyciel bibliotekarz: mgr Maria Brzozowska

ROK SZKOLNY 2017-2018 W BIBLIOTECE

HASŁO WIODĄCE: “Kto czyta książki, żyje podwójnie” – Umberto Eco

W październiku biblioteka zaprosiła uczniów do konkursów:

1. plastycznego dla uczniów klas młodszych – „Ilustracja do mojej ulubionej książki”.
  2. literackiego dla klas starszych na piosenkę lub wiersz  pt. „Trzy magiczne słowa: proszę, dziękuję, przepraszam”.

Niestety, z przykrością informujemy, że tylko kilkoro uczniów zechciało w nich uczestniczyć. Wszystkich uczestników nagradzamy umieszczeniem ich prac na stronie  www szkoły.

Konkurs plastyczny dla uczniów klas młodszych – „Ilustracja do mojej ulubionej książki”.

Krecik_i_Panda___rysunek_Oli_O. Pan_Samochodzik_i_Templariusze___ilustracja Dziadek_i_niedźwiadek_Małgosia_B_z_klasy_4A
KRECIK I PANDA Ola. O – przedszkolak PAN SAMOCHODZIK I TEMPLARIUSZE  Tomek N. z kl.3B DZIADEK I NIEDŹWIADEK Małgosia B. z klasy 4A

Konkurs dla klas starszych na piosenkę lub wiersz  pt. „Trzy magiczne słowa: proszę, dziękuję, przepraszam”

Trzy_magiczne_słowa_Kacper_S._z_klasy_6B piosenka_Trzy_magiczne_słowa_Aleksander_P._z_klasy_7A wiersz_Trzy_magiczne_słowa__Aleksander_P_z_klasy_7A__2_ wiersz_Trzy_magiczne_słowa_Laura_D._z_klasy_6B