Konkurs MDK nr 3 dla miłośników serii "Magiczne drzewo":

Mistrz szczegółu

Konkurs fotograficzny:

SleeveFace- Ubierz się w książkę!

Konkurs biblioteczny (grudzień- maj):

Czy znasz ten rekwizyt?

Kwiecień:

Zwyciężczynią kwietniowej edycji konkursu została Zosia z klasy 2c.

[Prawidłowa odpowiedź: "Lampa Aladyna".]Serdecznie gratulujemy!

Marzec:

Zwyciężczynią marcowej edycji konkursu została Amelia z klasy 3a.

[Prawidłowa odpowiedź: Legenda o Smoku Wawelskim.] Serdecznie gratulujemy!

Luty:

Informujemy, że zwyciężczynią lutowej edycji konkursu "Czy znasz ten rekwizyt?" została Amelka z klasy 2c.
[Prawidłowa odpowiedź: "Księżniczka na ziarnku grochu" H.Ch. Andersena.]  Gratulujemy!

Jednocześnie informujemy, że losowanie marcowej edycji nastąpi 27 marca.

Uwaga! W marcu nie będzie wymagane nazwisko autora.

Styczeń:

Zwyciężczynią styczniowej edycji konkursu jest Marianna z klasy 3a.

[Prawidłowa odpowiedź: "Śpiąca Królewna" Charlesa Perraulta.]

Uwaga:

Uznajemy również autorstwo braci Grimm jednej z wersji bajki i taka odpowiedź traktowana była jako poprawna.]

Grudzień:

Informujemy, że zwyciężczynią grudniowej edycji konkursu jest Julka z klasy 1b.

[Prawidłowa odpowiedź: "Królewna Śnieżka" braci Grimm.]

Serdecznie gratulujemy!

Wyniki konkursu na zakładkę

.

Informujemy, że w konkursie na najpiękniejszą zakładkę I miejsce zajęła Nadia z klasy 2a, II miejsce Zuzanna z kasy 4a, III miejsce Ada z klasy 3a. Wyróżnienie otrzymały Maja z klasy 4a i Alicja z klasy 6b.

Serdecznie gratulujemy!

Biblioteka

Nasza biblioteka, która wraz z początkiem roku szkolnego 2017/2018 zmieniła miejsce lokalizacji, posiada księgozbiór liczący ponad 8 tysięcy woluminów, w tym lektury szkolne, powieści przygodowe, powieści historyczne, obyczajowe, baśnie, wiersze, opowiadania dla najmłodszych, albumy, książki popularnonaukowe, przewodniki.

W księgozbiorze podręcznym (do korzystania na miejscu) znajdują się encyklopedie, słowniki,  leksykony i atlasy. Prenumerujemy również sporo czasopism. Biblioteka dzieli się na wypożyczalnię i czytelnię. Do wypożyczalni zapraszamy na krótkich przerwach oraz po lekcjach. Czytelnia (tradycyjna i multimedialna) czynna jest w czasie dużych przerw i po lekcjach w godzinach pracy biblioteki.

Biblioteka organizuje cykliczne wyjścia na warsztaty, spotkania autorskie i lekcje biblioteczne do zaprzyjaźnionych filii Biblioteki Raczyńskich. Na tablicy informacyjnej biblioteki znajdą się informacje o imprezach dla dzieci organizowanych przez instytucje kulturalne Poznania.

Centrum multimedialne

Centrum Multimedialne powstało w szkolnej bibliotece w grudniu 2007 roku w ramach programu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Obecnie znajduje się w nim 8 stanowisk stacji klienckich, połączonych ze sobą sieciowo. Komputery posiadają zainstalowany systemem operacyjny Windows 7. Centrum multimedialne wyposażone jest w stałe łącze internetowe.

Uczniowie mogą korzystać z Internetu wyłącznie w celach dydaktycznych, podczas długich przerw między lekcjami oraz po lekcjach w godzinach pracy biblioteki. Centrum multimedialne korzysta z klasyfikatora treści internetowych – OpiekunNet – opiekun ucznia w Internecie.

GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI

Nauczyciele bibliotekarze: