Biblioteka

Nasza biblioteka, która wraz z początkiem roku szkolnego 2017/2018 zmieniła miejsce lokalizacji, posiada księgozbiór liczący ponad 8 tysięcy woluminów, w tym lektury szkolne, powieści przygodowe, powieści historyczne, obyczajowe, baśnie, wiersze, opowiadania dla najmłodszych, albumy, książki popularnonaukowe, przewodniki.

W księgozbiorze podręcznym (do korzystania na miejscu) znajdują się encyklopedie, słowniki,  leksykony i atlasy. Prenumerujemy również sporo czasopism. Biblioteka dzieli się na wypożyczalnię i czytelnię. Do wypożyczalni zapraszamy na krótkich przerwach oraz po lekcjach. Czytelnia (tradycyjna i multimedialna) czynna jest w czasie dużych przerw i po lekcjach w godzinach pracy biblioteki.

Biblioteka organizuje cykliczne wyjścia na warsztaty, spotkania autorskie i lekcje biblioteczne do zaprzyjaźnionych filii Biblioteki Raczyńskich. Na tablicy informacyjnej biblioteki znajdą się informacje o imprezach dla dzieci organizowanych przez instytucje kulturalne Poznania.

Centrum multimedialne

Centrum Multimedialne powstało w szkolnej bibliotece w grudniu 2007 roku w ramach programu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Obecnie znajduje się w nim 8 stanowisk stacji klienckich, połączonych ze sobą sieciowo. Komputery posiadają zainstalowany systemem operacyjny Windows 7. Centrum multimedialne wyposażone jest w stałe łącze internetowe.

Uczniowie mogą korzystać z Internetu wyłącznie w celach dydaktycznych, podczas długich przerw między lekcjami oraz po lekcjach w godzinach pracy biblioteki. Centrum multimedialne korzysta z klasyfikatora treści internetowych – OpiekunNet – opiekun ucznia w Internecie.

GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI

Nauczyciele bibliotekarze: