50 lat SP77

9 listopada 2012 roku obchodziliśmy uroczystość 50-lecia Szkoły Podstawowej nr 77 im. 15 Pułku Ułanów Poznańskich.
Tego dnia szkoła została pięknie przystrojona. Wszystkie klasy przygotowały jesienne dekoracje – dynie, lampiony. W salach i na korytarzach zostały wyeksponowane prace uczniów oraz kroniki szkolne.

zobacz zdjęcia w galerii>>

Najpierw wystawy mieli okazję oglądać najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Z zaciekawieniem przyglądali się pracom swoich kolegów. Największym zainteresowaniem cieszyły się jednak stare zdjęcia budynku i wnętrz. Dzieci mogły zobaczyć jak bardzo nasza szkoła zmieniła się przez te 50 lat.

zobacz zdjęcia w galerii>>

O godzinie 10:30 w kościele p.w. Matki Boskiej Bolesnej odbyła się uroczysta msza.

(kliknij, aby zmienić zdjęcie)
O godzinie 12:00 rozpoczęła się oficjalna uroczystość, na której pojawili się nie tylko obecni, ale także byli nauczyciele i pracownicy szkoły, harcerze, uczniowie i absolwenci. Nie zabrakło także przedstawicieli władz miasta oraz Towarzystwa Byłych Żołnierzy i Przyjaciół 15 Pułku Ułanów Poznańskich.
Zaproszeni goście życzyli szkole oraz nauczycielom i uczniom wszystkiego najlepszego. Wyświetlony został również film “50 lat SP77 w pigułce” .
Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna przygotowana przez panią Ewę Garczarek, panią Aleksandrę Bartosik i panią Katarzynę Mielnik. Uczniowie recytowali, tańczyli, stepowali, śpiewali. Wystąpiły także nasze absolwentki, które razem z chórem szkolnym wykonały dawny hymn szkoły, z czasów, kiedy nosiła ona jeszcze imię Pawła Findera.
50-lecie naszej szkoły okazało się wspaniałą okazją do tego, by zaprezentować nowy hymn, do którego słowa ułożyła Ewa Miedzińska, a muzykę napisała Aleksandra Bartosik.
Następnie goście zostali zaproszeni do zwiedzania wystaw oraz na poczęstunek do stołówki szkolnej. Wpisywali się również do Księgi Pamiątkowej, wspominali dawne czasy przeglądając stare zdjęcia i kroniki szkolne.

Nasza szkoła otrzymała wiele życzeń, ciepłych słów i gratulacji.

(kliknij, aby zmienić grafikę)

zobacz zdjęcia w galerii>>

Zdjęcia z tego wydarzenia można również oglądać:

na portalu łazarz.pl kliknij, aby otworzyć link>>

na portalu poznan.naszemiasto.pl kliknij, aby otworzyć link>>

Portal łazarz.pl zamieścił również na swojej stronie filmik “50 lat SP77 w pigułce” oraz archiwalne zdjęcia. kliknij, aby otworzyć link>>

Dziękujemy wszystkim gościom, że zechcieli świętować z nami to ważne wydarzenie.
Sto lat naszej szkole!