Święto Ułanów Poznańskich w Wędrzynie

Jak co roku w piątek 20 kwietnia, pierwszy dzień obchodów Święta Pułku – Dni Ułana 2018, delegacja SP 77 wraz z przedstawicielami Towarzystwa Byłych Żołnierzy i Przyjaciół 15. Pułku Ułanów Poznańskich, zaproszonymi gośćmi Towarzystwa, a także uczniami współpracujących szkół udała się do Wędrzyna (niedaleko Sulęcina, Ziemia Lubuska) na święto 15. batalionu Ułanów Poznańskich, jednostki kultywującej tradycje wielkopolskiej kawalerii we współczesnym Wojsku Polskim.

Po części oficjalnej, na którą złożyły się Msza w intencji Ułanów Poznańskich oraz uroczysta zbiórka na Placu apelowym zakończona defiladą pododdziałów, uczestnicy wyjazdu wraz z młodzieżą miejscowej szkoły wzięli udział w pikniku rodzinnym. Zaprezentowano tam sprzęt wojskowy (transportery opancerzone, umundurowanie i broń strzelecką), przygotowano gry i zabawy zręcznościowe, zajęcia plastyczne oraz tradycyjny żołnierski posiłek wraz z ogniskiem.

No Images found.